Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LM3886TF + preamp własnego projektu na TDA7439

krollew 07 Mar 2007 08:00 83113 430
  • #391 07 Mar 2007 08:00
    krollew
    Poziom 20  

Udostepnie pliki zrodłowe do Protela jak tylko bedę w domu.

W sumie brak zegara nie powinien wpływać na pracę impulsatora w ostatniej wersji wsadu jaką udostępniłem - czy tą masz zaprogramowanego procka?? Wsześniej odczyt działał inaczej i stąd mogły być te problemy.

Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz pendrive 32GB.
  • Sklep HeluKabel
  • #392 07 Mar 2007 10:05
    DJKompot
    Poziom 26  

Witam
    To proszę o udostępnienie plików protela.
    Jeszcze mam zapytanie czy w programie został zawarty wpis obsługujący coolera? TMP101 to czujnik? Czy w sofcie jest coś na temat sterowania podświetleniem? Chodzi mi głównie co należało by zmienić przy montażu fotorezystora.

Pozdrawiam

• #393 07 Mar 2007 15:08
    MiChAś_17
    Poziom 18  

Tak wgrana jest ostatnia wersja programu... zaprogramuję jeszcze raz ten procesor jak znajdę cvhwilę wolnego czasu i dopiero będę pisał w razie jakichś problemów. Poza tym gdzieś już wcześniej też ktoś pisał, że ma problemy z impulsatorem... nie wiem czy takie same:)

• #394 07 Mar 2007 18:22
    Sebastianolek
    Poziom 13  

Nie powiem nic więcej jak tylko RESPECT :!: Po prostu mnie zatkało :!::!::!: Aż zazdroszcze talentu wykonawcy :!:

SZOK !!!

• Sklep HeluKabel
  • #395 07 Mar 2007 20:59
    krollew
    Poziom 20  

DJKompot napisał:
    Witam
    Jeszcze mam zapytanie czy w programie został zawarty wpis obsługujący coolera? TMP101 to czujnik? Czy w sofcie jest coś na temat sterowania podświetleniem? Chodzi mi głównie co należało by zmienić przy montażu fotorezystora.
    Pozdrawiam

Program nie obsługuje ani coolera, ani czujnika temp. TMP101. Miejsce na płytce zostawiłem na wszelki wypadek. Soft tylko i wyłącznie włącza/wyłącza podświetlanie przy włączaniu/wyłączaniu wzmacniacza.
    Jeżeli fotorezystor miałby służyć jako czujnik zmierzchowy, to albo należałoby wykorzystać przetwornik ADC i odpowienio zmodyfikować płytkę/program, albo zrobić to niezależnie, jako dodatkowy układ pomiędzy wyświetlaczem i PCB.

• #396 08 Mar 2007 10:33
    DJKompot
    Poziom 26  

Pomyślałem włąśnie o podłączeniu bezpośrednim do przetwornika A/D fotorezystora i powinno być dobrze. Mnie to miejsce na coolera bardzo sie przyda i spróbuję zmodyfikować program ponieważ obudowe mam malutką i chłodzenie jest potrzebne. Zauważyłęm analogowy przetwornik w nocie ATMEGA8 - AREF - może to by się nadało.

Pozdrawiam

• #397 11 Mar 2007 10:50
    MiChAś_17
    Poziom 18  

Juz rozkminilem co jest nie tak z tym ipmulastorem i mam pytanie czy szybkosc reakcji na impuls jest zależna od kwarcu czy może z programem cośjest nie tak?? Bo jezeli przytrzymam impulsator dłużej na jednym przejsciu to wtedy regulacja działa. Wiec zastanawiam się czy nie ma na to wpływu kwarc??

• #398 11 Mar 2007 13:30
    krollew
    Poziom 20  

No to pytanie do kolegi za 100 pkt: A ustawiłeś w procku fusebity odpowiednio?? Bo ATMEGA8 w preampie działa na wewnętrznym kwarcu 4MHz, a standardowo, nowy proc ma ustawione na 1MHz.

• #399 11 Mar 2007 16:02
    MiChAś_17
    Poziom 18  

a to pytanie to nie do mnie tylko do tego kto mi programował procesor ale jak sam będę się bawił w programowanie to postaram sie ustawić wszystko jak trzeba. Chociaż jak znam życie to i tak mi się nie uda:/

• #400 11 Mar 2007 19:17
    Jogesh
    Poziom 28  

Witam
    Mam pytanie do autora projektu. Dlaczego płytka e Protelu nie zgadza się ze schematem? Pozamieniane są niektóre piny podłaczeń są pozamieniane itp.
    Wzmacniacz wyszedł super. Sam taki chcę zrobić, tylko płytke troszkę zmienią, bo jak dla mnie ma za małe punkty lutownicze i jest za duża.
    Pozdrawiam.

• #401 15 Mar 2007 22:21
    krollew
    Poziom 20  

Owszem mogą być różnice. Błędy wykryte na etapie montażu elementów srałem się wprowadzać na bieżąco, więc PCB powinno być ok. A pozamieniane piny też mogły być tego wynikiem (pomyliłem się np. przy podłączeniu D1307). Mogłem czegoś nie poprawić na schemacie.

Udostępnione przeze mnie wcześniej PDFy z PCB były już po poprawkach.

• #402 10 Kwi 2007 10:09
    kaka22
    Poziom 18  

>krollew
    Czy nie miałeś problemów z uruchomieniem końcówek na płytce ze wzoru avt? Bo ja mam jeden kanał LMa w aplikacji Veterana i dzała super ale musze to zrobić na mniejszej płytce bo ta od Veterana jest trochę za duża do mojej obudowy.
    Pozdrawiam

• #404 12 Kwi 2007 12:36
    sbartos
    Poziom 24  

Cześć Miłosz!
    Pozdrawiam!
    Ładny sprzęt sobie zmajstrowałeś!!!
    Sebastian B.

• #405 05 Maj 2007 11:36
    MiChAś_17
    Poziom 18  

No witam ponownie;) Po dość długiej przerwie piszę znowu tym razem nie chodzi już o konstrukcję czy też coś podobnego, ponieważ sprzęt działa bez zarzutu już od dłuższego czasu. Teraz w końcu zakupiłem sobie pilot uniwersalny MAXY 1710 jest to coś takiego "http://allegro.pl/item192293993_pilot_uniwersalny_zobacz_piloty_tv_dvd_video_hifi.html" no i teraz pytanie, co zrobić, żeby można było sterować przedwzmacniaczem za jego pomocą?? Proszę o pomoc:)

• #407 25 Sie 2007 20:45
    Mariuszek15
    Poziom 24  

Witam:) Mam tak wielką prośbę do Was otóż chodzi mi o zaprojektowanie wszystkiego na jednej płytce drukowanej. Układy, które znajdowałby się na tej płytce są to:

- 2x Zasilacze symetryczne dla wzmacniacza 2x100W i wzmacniacza 200W dla subwoofera na kostkach TDA7294.

- Zasilacz -5V +5V -12V +12V dla układów elektronicznych

-Układ opóźnionego zakańczania głośników (STEREO+ SUB)

- Automatyczny włącznik wzmacniacza i elektroniki po pojawieniu się sygnału audio z np. DVD

- Układ miękkiego startu transformatorów toroidalnych.

- Sterownik dwóch wentylatorów z osobnym czujnikiem temperatury najlepiej termistor.

Po jednej stronie najlepiej, aby znajdował się radiator rozmieszczony na całej szerokości płytki. Do tego radiatora były by przykręcone stabilizatory mostki prostownicze i inne elementy, które potrzebują radiator. Wentylatory były by rozmieszczone, bo bocznych stronach płytki.

Proszę o pomoc!! Ten układ by na pewno się przydał nie jednemu elektronikowi do wzmacniacza:) Czy ktoś jest w stanie zaprojektować ta płytkę drukowaną?

• #408 22 Wrz 2007 23:22
    MiChAś_17
    Poziom 18  

Czas najwyższy odświeżyć temat... mam pytanie odnośnie sygnału wyjściowego z przedwzmacniacza?? na jakim on jest poziomie. Cały czas przesterowywuje mi wzmacniacz. Czy to wina przedwzmacniacza czy popdostu LM nie ogarnia?? Będę robił końcówkę na TDA7294 zobaczymy jak to będzie działało:/

• #409 26 Paź 2007 00:37
    saper18
    Poziom 12  

Ostatnio przerobiłem płytkę do preampa. Usunąłem całe wyjście na VU metry, przekaźnik załączający głośniki przeniosłem na inną płytkę. Mam też taką wizje przedwzmacniacza: w obudowie będzie siedział transformator toroidalny 20VA któremu dowinę kilka różnych napięć do własnych potrzeb, preamp cyfrowy, przedwzmacniacz tranzystorowy który będzie wzmacniał sygnał z preampa cyfrowego do około 2V (bo tyle też potrzebuje mój holton 400W do wysterowania na pełną moc) i taki dodatek: analizator widma akustycznego na tym samym lcd z którego korzysta preamp. Ale problem jest w tym że albo lcd wyświetla program widma akustycznego albo preampa. Więc wymyśliłem taki myk że kupie 8 przekażników i przy wyłączonych przekażnikach będzie np sygnał z preampa na lcd a gdy przekaźniki włącze to będzie sygnał z analizatora widma. Tylko zastanawiam się czy po następnym włączeniu preampa nie pojawią się na lcd tzw. 'krzaczki'. Jakoś to będzie.
    --> Michaś17: a jaki masz input gain? bo u mnie przy +8 sygnał zaczął się już przesterowywać. Jeśli masz np. do +6 to winą może być zbyt duży sygnał wejściowy na TDA albo też upalony scalak. Sygnał wyjściowy do końcówki mocy nie jest tak duży że byłby w stanie przesterować LM3886. Więc winy szukaj w preampie.
    Pozdrawiam.

• #410 04 Lis 2007 12:12
    krollew
    Poziom 20  

saper18 napisał:
    Ale problem jest w tym że albo lcd wyświetla program widma akustycznego albo preampa. Więc wymyśliłem taki myk że kupie 8 przekażników i przy wyłączonych przekażnikach będzie np sygnał z preampa na lcd a gdy przekaźniki włącze to będzie sygnał z analizatora widma. Tylko zastanawiam się czy po następnym włączeniu preampa nie pojawią się na lcd tzw. 'krzaczki'. Jakoś to będzie.

Raczej będa krzaki, a nawet na pewno.
    Pomysł z takim przełączaniem LCD raczej nie ma sensu, swoją drogą przekaźniki to byłaby przesada - wystarczy układ typu CD4051.
    Najlepszym rozwiązaniem byłoby zrobienie sterowania preampem i analizatorem w jednym µC. Wtedy problem z głowy, ale wymaga lepszego µC, co w zasadzie nie jest przeszkodą.

• #411 07 Lis 2007 00:36
    pawelob
    Poziom 14  

Witam,

W środku wzmacniacz wygląda super, wykonanie płytki preampa uważam za wzorcowe, LCD to też dobry pomysł, daję 10/10, w pełni zasłużone :)

Jak tylko dasz radę, to wymień elektrolity sprzęgające na MKT, różnica na plus w brzmieniu będzie ewidentna.

Zwrócę uwagę na mały szczegół - przy selektorze przekaźnikowym wzmacniacz zagrałby jeszcze lepiej.

Pozdrawiam i gratuluje konstrukcji na bardzo wysokim poziomie wykonania :)

• #412 09 Gru 2007 21:05
    wie8
    Poziom 16  

Konstrukcja robi wrażenie, masakryczne.
    Pytanie takie czy ktoś poza autorem odpalił już ten przedwzmacniacz ? Z jakim rezultatem ?
    Pozdrawiam.

• #413 06 Sty 2008 17:27
    saper18
    Poziom 12  

Ja uruchomiłem ten przedwzmacniacz. Ogólnie polecam . Mi wystarczał dopóki nie zrobiłem wzmacniacza który potrzebuje sygnał wejściowy 2V. Teraz mam na NE5532.

• #414 06 Sty 2008 17:35
    djleeon603
    Poziom 20  

a ja jestem w trakcie :) musze polutować jeszcze kilka kabli i kupic kwarc :)
    Zobaczymy jak to cudo działa... mam nadzieję ze tak jak wygląda :)

• #415 06 Sty 2008 17:50
    saper18
    Poziom 12  

Kwarc kup tylko do US1307. Do atmegi nie jest potrzebny.

• #416 06 Sty 2008 17:52
    djleeon603
    Poziom 20  

ja nie montuję ds1307 :) wiec nie potrzbuję w ogole kwarcu??

• #417 06 Sty 2008 17:59
    saper18
    Poziom 12  

To w takim razie nie montuj też kwarcu. Ja Jakiś czas temu w ogóle zmniejszyłem płytkę. Usunąłem cały ten zegar, sterowanie wentylatorem i vu metry- zbędne bajery.

• #418 06 Sty 2008 18:04
    MiChAś_17
    Poziom 18  

wie8 ja go odpaliłem i to dosyć dawno... działa miodzio chociaż czasami mam problemy z impulsatorem bo nie zlicza mi czasami impulsów:/ narazie nie mam czasu żeby się tym zająć... jedynym jeszcze problemem było to, że strasznie przesterowywał mi wzmacniacz na LM3886 i nie wiem dlaczego... nie mogłem wycisnąć z niego max mocy bo strasznie harczało;(

• #419 06 Sty 2008 18:04
    djleeon603
    Poziom 20  

no koleego :) ratujesz mnie ;p kwarce będą w sklepie mieli dopiero za jakies 2 tyg... :( juz się bałem ;p w tym tygodniu odpalam całość :) muszę teraz pospinać koncówki i preamp w calosc i zamontowac impulsator :))

efekty pracy pokazą się na forum (najlepsza jest obudowa:):))

• #420 06 Sty 2008 21:10
    saper18
    Poziom 12  

Jestem ciekaw Twojej obudowy jak i całkowitej konstrukcji.