Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP 640 C wciąga papier i staje ...

azala 28 Paź 2006 17:33 1026 6
  • #1 28 Paź 2006 17:33
    azala
    Poziom 16  

Witam

Po wysłaniu polecenia druku – drukarka wciąga papier do połowy - głowice drukujące przesuwają się na drugą stronę drukarki i zaczyna migać pomarańczowa dioda.
    mam kilka nowych tuszy do tej drukarki i szkoda mi ją wyrzucić choć ma pare lat a na serwis mnie nie stać

jak przeczyścić potencjometr paska taśmę formatową
    a jak ją najpierw otworzyć ??

może ktoś ma instrukcje prostej konserwacji ??

0 6
  • #2 28 Paź 2006 21:32
    bahet
    Poziom 23  

Prawdopodobnie któryś z cartridży jest uszkodzony.

0
  • Pomocny post
    #4 28 Paź 2006 23:11
    print

Poziom 16  

Na drugą stronę - to znaczy jeżeli do końca na lewo to może wózek na spodzie i biały plastik z lewej strony są brudne od tuszu i się "kleją" do siebie, albo coś z czujnikiem papieru,.
    Aby zdjąć obudowę trzeba odkręcić dwie śruby w podajniku, wyciągnąć plastik dociskający kartki w podajniku, zdjąć tylną klapkę podważając dwa zaczepy od spodu, odłączyć taśmę od przycisków na obudowie i wreście ściągnąć gł. obudowę podważając 4 zaczepy od spodu drukarki.

0
  • #5 29 Paź 2006 11:17
    azala
    Poziom 16  

print napisał:
    Na drugą stronę - to znaczy jeżeli do końca na lewo to może wózek na spodzie i biały plastik z lewej strony są brudne od tuszu i się "kleją" do siebie, albo coś z czujnikiem papieru,.
    Aby zdjąć obudowę trzeba odkręcić dwie śruby w podajniku, wyciągnąć plastik dociskający kartki w podajniku, zdjąć tylną klapkę podważając dwa zaczepy od spodu, odłączyć taśmę od przycisków na obudowie i wreście ściągnąć gł. obudowę podważając 4 zaczepy od spodu drukarki.

a gdzie znajde czujnik papieru? to fotodioda ??

0
  • #6 29 Paź 2006 14:14
    print

Poziom 16  

Jak masz zdjętą obudowę to czujnik papieru jest na małej płytce a flaga czujnika jest nad rolkami. Miałem kiedyś przypadek że płyta z czujnikiem za bardzo wygieła się do tyłu i czujnik nie działał poprawnie.

0