Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki zasięg alarmu Centurion Xabre

28 Paź 2006 23:27 4646 13
  • Poziom 10  
    Witam mam pytanie jaki jest zasieg powiadomienia alarmu na pilota w alaramie Centurion Xabre??,może ktos z was używa prosił bym o jakieś opinie.Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 32  
    To zależy od propagacji fal radiowych. Od 300m do kilometra.
    Jeżeli mogę coś doradzić, to zamontuj sobie "normalny" alarm i do tego radiopowiadomienie, bo ten alarm to chińczyk w czystym wydaniu.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 10  
    No z tego co wiem to raczej produkcji rosyjskiej ale niesprzeczam się.No jesli chodzi o zwykły alarm i radiopowiadomienie to nosic przy sobie kolejne uzadzenie jakim jest pager nie usmiecha mi sie.A jesli chdzi o powiadomienie gsm hmm ciekawe urzadzenie i niedrogie proponuje firma triskel.Ale minus powiadomienia gsm duzy pobór pradu no i koszt roczny ok 240 zł (doładowywanie konta).No i jeszcze pytanie czy telefon niesfiksuje przy - 20 stopniowym mrozie.A co sadzisz o alarmie Exus 3100 z powiadomieniem??
  • Poziom 32  
    Centurion jest rozprowadzany przez firmę Stopol, o ile wiem to ciągną to z Chin, ale też nie jestem do końca pewien.
    O Exusa lepiej mnie nie pytaj bo mogę się nieładnie wyrażać. To jest ewenement, sprowadzić tanie, chińskie g... i wyrobić mu pseudomarkę na rynku. Dowód na to, że można wszystko sprzedać jak się ma kasę na reklamę.
    Co do powiadomienia GSM, to dobry pomysł. Te 240 zł rocznie to niewiele tym bardziej, że możesz je wykorzystać co pewien czas na rozmowy. Możesz również zadzwonić do samochodu i masz podsłuch. Możesz wykorzystać usługę lokalizacyjną i z grubsza wiedzieć gdzie jest samochód. No i najważniejsze, możesz smsem zgasić silnik. Myślę, że ja wybrałbym właśnie opcję GSM.
  • Poziom 10  
    Tez tak własnie sadze że najlepsze to własnie to powiadomienie GSM.Mniejmy nadzieje,ze przy większych mrozach tel niesfiksuje.Ale jak narazie to chyba zostane przy powiadomieniu GSM.Teraz sprawa centralki .Po dluzszych przeszukiwaniach znalazlem elite posiada certifikat europejski i TUV i jest dostosowany pod powiadomienie GSM i ogolnie z tego co czytam jest dobry.I Renqien co sadzisz o alarmie Elita??
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Ja popieram polskie produkcje. Parenaście lat już w tym siedzę i powiem ci, że przez ten czas przerabiałem różne opcje. W polskich alarmach przynajmniej nie ma problemu z serwisem i częściami. W chińczykach i różnych innych wynalazkach często montowane są elementy trudno dostępne w Polsce i potem będziesz miał problem z np. doborem przekaźnika jak mu się styki upalą albo scalaka sterującego zamkami czy zasilaniem czujników jak w samochodzie pójdzie spięcie i scalak wywali. Polacy w tej chwili robią jedne z najlepszych alarmów i mogą się równać spokojnie z Włochami, a ceny są o wiele ciekawsze.
    Co do fixowania powiadomienia GSM, to po tej zimie muszę przyznać, że jestem mile zaskoczony. Mrozy były jak trzeba, a ja się nie spotkałem z awariami. Montuję TK-3S po Ericssona i chodzą bez zastrzeżeń. Trzeba tylko dobierać telefony ze stabilnym softem. Czasami po zdjęciu SIMlocka bywają niestabilne. Poza tym jest jeszcze sporo innych urządzeń tego typu innych firm, pod inne telefony, można wybierać. Poszukaj na tym forum, na pewno znajdziesz sporo opinii o tym sprzęcie.
  • Poziom 10  
    Czyli mam rozumiec ze elita jest ok. Teraz tylko modulik powiadomienia moze tez elity?? pomyslimy. A tą przystawke do ericssona gdzie mozna kupic??skoro polecasz
  • Poziom 32  
    A Elita jest polska? No chyba, że Litwę anektowaliśmy, a ja nic o tym nie wiem ;)
    Tak na poważnie to napisz (dokładnie) jaki to samochód chcesz zabezpieczyć, ile kasy wydać, coś poradzimy. Ale to już jutro, bo dzisiaj już spadam...
    A, właściwie to już dziś tylko trochę póżniej ;)
  • Poziom 10  
    No niby nie polska.Choć firma z Gdańska oznacza ten alarm jako swojej produkcji.Hmm trudno mi rozpoznac które to polskie .Tak jak sam napisałes o Exusie ze to chiński bubel,a myslałem,że polski, wiec trudno mi stwierdzic który jest naszej produkcji.Co do autka to Vw polo 94, może nie rarytas ale miesiac temu ukradli mi Fiata Uno mozna powiedziec,że sprzed okna,wiec teraz kombinuje z alarmem do tego, co do ceny to na centralke chcialbym się zmiescic z 200 zł a z powiadomieniem do 250 czujników a im mniej tym lepiej ,czujników niewliczm bo niezaduży to koszt.No a jeszcze jedno gdybym juz zamontowal ta elite z jakims tam powiadomieniem to jakie czujniki mikrowala czy ultradzwieki ?? No i czekam również na propozycje twojego zestawu;)
  • Poziom 32  
    No cóż, tak sobie myślę, że Polówka i Audi to bardzo podobne "elektrycznie" samochody. Toczy się właśnie dyskusja o Audi 80 https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic609385.html i myślę, że można ją zastosować do twojej sytuacji. Budżet podobny, auto podobne... Jedynie powiadomienie będzie kosztowało więcej niż 100 zł.
    Z czujników zdecydowanie polecam ultradźwięki, są czułe i dokładne oraz generują mało fałszywych alarmów. Poszukaj na forum, było wiele razy opisywane jak je zamontować i ustawić czułość. Jeżeli zrobisz tak jak radzili koledzy to napewno nie będzie problemów. Do tego czujnik wstrząsowy jeżeli masz alufelgi, dobrze ustawiony ochroni koła. Napisz, co myślisz o takiej konfiguracji.
    Nie sprecyzowałeś, jaki masz silnik. Standardowo alarmy mają jedną odcinkę ale można dodać drugą na jakimś patencie typu Terminator lub coś podobnego.
  • Poziom 10  
    Przesledzilem tą dyskuje i widze ze Seo przeszło ale jak przejrzałem sobie ten alarmik jakos do mnie nieprzemawia zostaje chyba przy elicie no chyba ze jeszcze cos ciekawego polecisz.A silnik to benzyna.A czujniki to tak jak mowisz ultradzwieki i wstrzasówka.No a tak z ciekawosci które to polskie alarmy??I które sa godne uwagi ???
  • Poziom 32  
    Seo jest spoko, montuję od dawna i nigdy mnie nie zawiódł. Jest jeszcze Proxima, Tytan, Challenger, Predator... Są jeszcze takie wynalazki jak Frodo, Egeus, TX320 ale to już niższa klasa.
  • Poziom 10  
    Ok rozumiem ze powiadomienie Gsm mozna podto spokojnie podpinac.No to teraz troszku poszukam o tych centralkach.
  • Poziom 1  
    witam, mam ten sam alerm w quadzie. Miałem taką sytuację że po paru miesiącach garażowania odpaliłem go, pochodził i po kilkunastu minutach zgasł.
    Diagnoza (moja wina) nie obsługiwany zasiarczony akumulator. Aku wymieniłem na nowy, Quad ładnie kręci i nie odpala, nie świeci się dioda alarmu i według mnie nie dochodzi paliwo bo świeca sucha. Czy alarm mógł się załączyć w jakiś tryb ???

Przypominam że alarm zamontowany to Xabre centurion

Pozd.