Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czy wy uzywacie serwerow proxy ??

warszawista 28 Paź 2006 23:30 945 7
  • #1 28 Paź 2006 23:30
    warszawista
    Poziom 12  

1. Czy wy używacie buszując w Internecie serwerów proxy ??

2. Czy to normalne, że jak ja mam Internet od chello i na próbe użyłem serwera proxy również chello to strony otwierały się wolniej niż przeglądając strony łącząc się z Internetem bezpośrednio ??

3. Czy jak w Internet Explorerze ustawiłem łaczenie się z Internetem poprzez serwer proxy a w Firefoxie nie to używając w tym samym czasie IE i Firefoxa to w IE będę przeglądac strony poprzez serwer proxy a w Firefoxie będą przeglądać strony bezpośrednio bez pośrednictwa serwera proxy ??

0 7
  • Pomocny post
    #2 28 Paź 2006 23:53
    arnoldk_20
    Poziom 35  

1. Nie
    2. Nie mam chello ale jest możliwe że serwer proxy będzie obciążony i strony będą się ładować dłużej.
    3. Tak.

0
  • Pomocny post
    #3 29 Paź 2006 00:09
    TakiTamJeden
    Poziom 17  

1. Tak
    2. Nie mam chello. Mam swoje proxy.(squid).
    3. Tak

0
  • Pomocny post
    #4 29 Paź 2006 00:13
    Platon
    Spec od komputerów

1. Nie
    2. Tak. (jw, ale np przy pierwszym udostepnianiu danej strony przez proxy).
    3. Tak

0
  • #5 29 Paź 2006 09:31
    warszawista
    Poziom 12  

Dziękuję wam za odpowiedzi - przyznaje: "pomógł" i mam jeszcze kilka pytań :D

1. Nie będąc w LAN'ie zazwyczaj łączy się z Internetem bezpośrednio, a będąc w LAN'ie ?? Jak to jest w Polsce ?? Będąc w LAN'ie zazwyczaj jak przychodzą fachowcy i zakładają Internet to ustawiają łączenie poprzez serwer proxy czy nie ??

2. Czy prawdą jest, że łączenie się poprzez serwer proxy najwięcej daje w LAN'ie a prawie nic nie daje jak nie jesteśmy w LAN'ie i łączymy się z Internetem poprzez proxy ??

3. Czy dobrze sobie wyobrażam w ten sposób łączenie poprzez serwer proxy nie będąc w LAN'ie?? Bo nie znalazłem w Internecie rysunku :(

4. Czy ściągając film z Internetu poprzez serwer proxy i ten film jest już na dysku serwera proxy, bo ktoś go wcześniej ściągnął to film mi się ściągnie szybciej ???
    [/img]

0
  • Pomocny post
    #6 29 Paź 2006 09:49
    krzychoocpp
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam,

1. Zwykle jeśli jesteś w LAN'ie korzystasz z proxy nie mając na to wpływu, nie trzeba tego ustawiać.
    2. Tak
    3. Nie.. Użytkownicy->Serwer proxy->Serwer
    4. Jeśli pobierasz film przez ftp lub http i jesteś w LAN'ie to tak, jeśli ściągasz film z np. BitTorrenta, to nie.

Pozdrawiam, Krzysztof.

0
  • #7 29 Paź 2006 13:06
    warszawista
    Poziom 12  

czyli to wygląda tak:

???????????

Dodano po 2 [godziny] 21 [minuty]:

i jeszcze pytanie czy łącząc się przez serwer proxy inni będą widzieć mój IP czy nie ? A może będą widzieć inny IP ???????

0