Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laptop Samsung NV5000 i regeneracja baterii ?

darek11011967 29 Oct 2006 09:34 2611 4
    darek11011967
    Level 14  
    Witam ,czy ktoś orientuje się czy można zregenerować baterię w tym laptopie,gdzie i ile taka przyjemność kosztuje.I jeszcze jedno jakiej wielkości(grubość) jest dysk twardy w tym laptopie i jak się do niego dostać.Raczej nie jest to 9mm wysokości , gdyż jednostka centralna tego laptopa ma 10mm grubości.Z góry dziękuję za zainteresowanie!
    Moderated By TONI_2003:

Zmieniłem i poprawiłem temat postu!

jr120065
    Level 18  
    Skoro jednostka centralna ma 10 mm grubości to bateria raczej będzie mieć trochę mniej więc nie jest zbudowana z ogniw okrągłych lecz pewno z jednego scalonego płaskiego wsadu coś podobnego do występujących w bateriach do komórek. Regeneracja któregoś z ogniw jeżeli jest tak jak myslę jest szalenie trudna a może i niewykonalna pozostaje wymiana.

Jeżeli słychać działanie dysku, głowic jak parkują to napewno jest tam HDD.
    darek11011967
    Level 14  
    Dziękuję ,mimo częściowej wady słuchu udało mi się zlokalizować dysk i się do niego dostać:)Znajduje się z prawej strony touchpada.Aby się do niego dostać trzeba odkręcić sześć śrub od spodu obudowy i delikatnie podnieść wierzch obudowy z touchpadem.Dysk jest standardowej grubości na szczęście.Jednak co do regeneracji proszę o jeszcze jakieś sugestie.Pozdrawiam
    darek11011967
    Level 14  
    Witam,bateria ładuje się ok 15 min do pełnej pojemności(97%)i na tym koniec.Cały czas świeci lampka ładowania.Bateria trzyma ok 10-15 minut.Pozdrawiam