Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Exus V5 pali bezpiecznik od komputera?

29 Paź 2006 12:56 1074 3
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich.
    Zamontowałem ww alarm w seicento 1.1 SPI z 99r i pojawił się następujący problem: w momencie kiedy silnik jest uruchomiony a alarm rozbrojony, otwarcie drzwi powoduje przepalenie bezpiecznika od komputera (20A). Przysmażył się przewód prowadzący od krańcówki do lampki oświetlenia kabiny więc go odciąłem. w tej chwili krańcówka jest podłączona tylko do czarnego kabla od masy i niebieskiego od alarmu, który zwiera się z czarnym w momencie otwarcia drzwi. Ale nadal otwarcie drzwi powoduje przeciążenie bezpiecznika od komputera. Nie wiem co ma jedno wspólnego z drugim, lampka jest zabezpieczona bezpiecznikiem 10A, alarm 15A a przepala się bezpiecznik od elektronicznego systemu wtryskowo-zapłonowego 20A. Czy ma ktoś jakiś pomysł?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Właśnie przyszło mi jeszcze coś do głowy. Sytuacja występuje chyba tylko jak auto chodzi na gazie. Rano dojeżdżam do bramy na benzynie otwieram drzwi i jest wszystko ok ale jak wracam z pracy otwieram drzwi i bezpiecznik siada. Kiedyś porobiło się coś z masą od elektrozaworu i w momencie przełączenia na gaz paliwo było odcinane ale nie otwierał się zawór od gazu. Gazownik podłączył na partyzanta drugi kabelek od zaworu do masy przy mocowaniu komputera i może to to tak bruździ.