Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Motorola V360 po zalaniu czysta wodą.

emus 29 Paź 2006 17:13 1081 5
  • #1 29 Paź 2006 17:13
    emus
    Poziom 16  

Witam,

Motorola V360 po zalaniu czystą wodą.

1. Nie ładuje się.
    Pojawia się komunikat "Nie można naładować".

2. Telefon można uruchomić.
    Pojawia się "HelloMoto", logo "Orange" i tapeta telefonu.
    Następnie telefon cyklicznie cały czas sam się wyłącza i sam sie załącza i od razu po załączeniu pojawia się tapeta telefonu (nie pojawia się HelloMoto i Orange). Następnie cykl wyłączania i załączania sie powtarza.

Po naciśnięciu * # czerwona słuchawka pojawia się na ekranie
    Boot loader
    08.A0.
    SW Version:
    R4513_G_08.B7.
    5BR

(oraz migający napis)
    Battery Low
    Cannot Program

proszę o pomoc
    pozdrawiam
    emus

0 5
  • #2 29 Paź 2006 18:08
    BONO
    Poziom 28  

powiem tak: telefon jeszcze Ci sie włacza ... motorolki V360 czy tez V980 jezeli załapią wody to ciezko sie sie robi .mozna ewentualnie szczotką zamoczoną w cleanserze wyczysci ,czyszczenie ultradzwiekowe moze spowodowac ze po czysczeniu bedzie jeszcze gorzej

0
  • #3 29 Paź 2006 18:23
    adrianw
    Poziom 24  

Rozbierz telefon i zobacz gdzie na płycie sa ślady zalania, zrób fotki i możesz załączyć na forum to coś ktoś podpowie, napewno nie myj w wanience, narazie. Motorolki dla mało wprawioych w boju bywają za...cie chore, dla zaawansowanych też dają w kość dlatego nic nie rób pochopnie,najlepiej przemyć płytę i w miejscach zalania z topnikeim delikatnie przegrzać.

BATERY LOW w trybie testowy oznacza że bateria słaba, normalne zachowanie, nie przejmuj się. Poprostu trzeba naładować baterię :)

0
  • #4 29 Paź 2006 18:37
    revolt
    Poziom 34  

ni pisz że naładować trzeba bo jeszcze zrozumie że ma teraz podładować. ja nie wiem zawsze motki do wanny wrzucałem i może nie wszystkie od razu działały ale niegdy nie było gorzej

0
  • #5 29 Paź 2006 21:56
    cinekk
    GSM Product Supporter

Ja nie wiem po co piszecie o wanienkach i cleanserach dla osoby która z GSM nie ma nic wspólnego i napewno takich rzeczy nie posiada.

@emus

Nie susz tego telefonu żadnymi domowymi metodami i o ile stało się to dzisiaj to zanieś jutro do jakiegoś komisu gdzie mają wanienke ultradźwiękową i wyczyszczą, zaniesienie jeszcze mokrego telefonu daje 90% gwarancje na to że będzie działał a suszenie pogarsza jedynie sprawe. I nie ważne czy to była czysta czy brudna woda, jak zacznie schnąć to śniedź i tak się pojawi, telefon może działać ale z tygodnia na tydzień będzie coraz gorzej.

Rada:
    - Nie susz
    - Nie rozkręcaj i nie próbuj bawić się tym sam
    - Zanieś do komisu i niech to tylko do cleansera wrzucą jeżeli już nie wysuszyłeś tego suszarką/grzejnikiem to 20min i telefon jak nowy ;]
    A jeżeli suszyłeś tą "czytą wode" to może po czyszczeniu będzie działać a może nie.

Bo z objawów jakie podałeś wychodzi na to że już się pojawiły zwarcia

Dlaczego telefony często nie działają po zalaniu ? Bo ludzie je nie wiem dlaczego suszą na grzejnikach/suszarkami i czym się tylko da, to nie zalanie jest powodem uszkodzenia ale to że klient to wysuszył zanim do cleansera trafiło ;)

0
  • #6 29 Paź 2006 22:43
    emus
    Poziom 16  

Witam,

cinekk napisał:
    Nie susz tego telefonu żadnymi domowymi metodami

Niestety telefon jest już wysuszony domowymi metodami o których pisałeś.
    Zalany został w sobotę.
    Jutro i tak miałem go zanieść do serwisu.

pozdrawiam
    emus

0
  Szukaj w 5mln produktów