Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka ARDO nie chłodzi

29 Paź 2006 17:45 13545 6
 • Poziom 18  
  Witam mam problem z 7-letnią chłodziarko-zamrażarką ARDO chłodziarka chłodziła zamrażarka mroziła ale silnik pracował bez przerwy postanowiłem że może jak ją wyłączę i całkowicie rozmrożę to jej pomoże ale w wyniku jej całkowitego rozmrożenia pięknego wymycia po ponownym jej uruchomieniu zamrażalnik mrozi silnik się nie wyłancza a teraz także góra czyli chłodziarka nie chłodzi proszę o porady co może być tego przyczyną za pomoc dzięki
 • Specjalista AGD
  jak podasz typ będziemy w stanie coś odpisać>>>szklanej kuli brak :cry:
 • Poziom 14  
  Witam
  Najprawdopodobniej nieszczelność układu, lub przytkana kapilara ,,ten typ tak ma''. Bez fachowca się nie obędzie.
  Pozdrawiam
 • Poziom 22  
  Usterka wygląda na rozszczelnienie układu chłodniczego. W czasie wyłączenia chłodziarki i rozmrażania nastąpił dalszy ubytek czynnika i po uruchomieniu wystarcza tylko na chłodzenie zamrażarki. Sprężarka wyłączać się nie będzie bo nie uzyskujemy odpowiednio niskich temperatur aby zadziałał termostat.
  Jeśli nieszczelność jest na rurkach ukrytych w obudowie to generalnie sprzęt jest niestety do wyrzucenia. Są co prawda "rzeźbiarze" którzy potrafią spruć pół szafy w poszukiwaniu nieszczelności ale nie zawsze to wychodzi. Nieszczelność może też powstać na obwodzie dogrzewania uszczelki od zamrażarki, w takim przypadku można, aby ratować chłodziarkę ten kawałek pominąć.
  Tak czy siak potrzebne oględziny fachowca.
  pozdr. Andrzej
 • Poziom 10  
  Masz ubytek freonu w układzie.
 • Poziom 18  
  Drodzy Panowie dzięki za szybkie odpowiedzi dzisiaj rano zauważyłem iż chłodziarka chłodzi tylko na jej tylnej ścianie jest szron (śnieg) czy tak być powinno i drugi problem to iż silnik chodzi na okrągło nie rozłącza się i trzecie to nie za bardzo się znam na lodówkach i mam pytanie co oznacza zapchana kapilara cóż to jest czy może uszkodzony jest termostat przy silniku coś tyka ???????
 • Poziom 10  
  Musisz zamontowac parownik wewnatrz chlodziarki i spiąć z dolnym układem POZDRAWIAM