Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka ARDO nie chłodzi

29 Paź 2006 17:45 12579 6
  • Poziom 18  
    Witam mam problem z 7-letnią chłodziarko-zamrażarką ARDO chłodziarka chłodziła zamrażarka mroziła ale silnik pracował bez przerwy postanowiłem że może jak ją wyłączę i całkowicie rozmrożę to jej pomoże ale w wyniku jej całkowitego rozmrożenia pięknego wymycia po ponownym jej uruchomieniu zamrażalnik mrozi silnik się nie wyłancza a teraz także góra czyli chłodziarka nie chłodzi proszę o porady co może być tego przyczyną za pomoc dzięki
  • Specjalista AGD
    jak podasz typ będziemy w stanie coś odpisać>>>szklanej kuli brak :cry:
  • Poziom 14  
    Witam
    Najprawdopodobniej nieszczelność układu, lub przytkana kapilara ,,ten typ tak ma''. Bez fachowca się nie obędzie.
    Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    Usterka wygląda na rozszczelnienie układu chłodniczego. W czasie wyłączenia chłodziarki i rozmrażania nastąpił dalszy ubytek czynnika i po uruchomieniu wystarcza tylko na chłodzenie zamrażarki. Sprężarka wyłączać się nie będzie bo nie uzyskujemy odpowiednio niskich temperatur aby zadziałał termostat.
    Jeśli nieszczelność jest na rurkach ukrytych w obudowie to generalnie sprzęt jest niestety do wyrzucenia. Są co prawda "rzeźbiarze" którzy potrafią spruć pół szafy w poszukiwaniu nieszczelności ale nie zawsze to wychodzi. Nieszczelność może też powstać na obwodzie dogrzewania uszczelki od zamrażarki, w takim przypadku można, aby ratować chłodziarkę ten kawałek pominąć.
    Tak czy siak potrzebne oględziny fachowca.
    pozdr. Andrzej
  • Poziom 10  
    Masz ubytek freonu w układzie.
  • Poziom 18  
    Drodzy Panowie dzięki za szybkie odpowiedzi dzisiaj rano zauważyłem iż chłodziarka chłodzi tylko na jej tylnej ścianie jest szron (śnieg) czy tak być powinno i drugi problem to iż silnik chodzi na okrągło nie rozłącza się i trzecie to nie za bardzo się znam na lodówkach i mam pytanie co oznacza zapchana kapilara cóż to jest czy może uszkodzony jest termostat przy silniku coś tyka ???????
  • Poziom 10  
    Musisz zamontowac parownik wewnatrz chlodziarki i spiąć z dolnym układem POZDRAWIAM