Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pilot do głośników 2.1 Speed Link SL-8211. Uruchomienie?

29 Paź 2006 19:53 2105 4
  • Poziom 12  
    Witam. Jestem posiadaczem głośników 2.1 dokladniej Speed Link SL-8211. Pilot posiada jedynie przycisk ON/OFF i dwa pokretla, jedno sila glosu, druga bas. Prosze o pomoc jak uruchomic te glosniki. Pilot jest na takie wejscie cos jak PS2 ale posiada dodatkowy pin. Ogolnie to pinow jest 8. Grzebalem w srodku ale nic ciekawego nie znalazlem. Tylko 8 pinow od wejscia na pilot ale za nic nie wiem ktory za co odpowiada. Zalaczam fotki mniej wiecej jak to wyglada. Moze macie jakies sposoby na uruchomienie tych glosnikow. Nie musze mic orginalnego pilota. Chce je tylko uruchomic. Glosniej, ciszej moge robic nawet przez komputera. Najwazniejsze zeby wreszcie zagraly ;-)

Marka:
    Model:
    Chassis (płyta):
    Inne (elementy, procesor):
    Jakość (skan, resolution):

Marka:
    Model:
    Chassis (płyta):
    Inne (elementy, procesor):
    Jakość (skan, resolution):
  • Poziom 39  
    Czy dysponujesz tym pilotem do podłączenia do tej płytki?
  • Poziom 12  
    Wlasnie caly problem polega na tym ze nie mam tego pilota. Jedyne czym dysponuje to miernikiem i slaba wiedza jak to zrobic.
  • Poziom 43  
    p r z e n i o s ł e m ze schematy AUDIO (prosze patrzeć, gdzie się wystawia tematy)

To dodatkowe wejscie to wejscie serwisowe tylko do diagnostyki, ewentualnie głośnikowie w formacie ELTA.

możesz poszukać pilota uniwersalnego. Ale marnie to wygląda, będzie cięzko. Podaj układy jakie tam są. Niektóre wzmacniacze wymagają podłączenia do telewizora (ścieżka jednego z glosników jest jakoś sprzężona) z TV.
  • Poziom 21  
    Kilka dni temu naprawialem Creative 5.1 z przewodowym pilotem. Zastosowane tam uklady wzmacniaczy maja funkcje standby. Zal/wyl nastepuje po przekreceniu potencjometru z wylacznikiem,lub wyl. po wlozeniu sluchawek do gniazda w pilocie. Funkcja sterowana jest poprzez 2 tranzystory. w moim przypadku uszkodzony byl jeden z tranzystorow i zwarcie w kablu jednej zyly do masy. Mozna to rozwiazac na "sztywno",podlaczajac nozke Standby ukladu wzmacniacza do napiecia zblizonego do napiecia zasilania.