Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

megane 1.9 dti , 01' ciężko pali

30 Paź 2006 10:50 5388 13
  • Poziom 10  
    Witam
    dziś rano wsiadam do auta podgrzewam świece przekręcam kluczyk - kręci ale nie odpala :cry: - w końcu za czwartym razem odpalił i obroty silnika wynosiły 1500, akumulator jest nowy , co i jak sprawdzić żeby auto lepiej odpalało - dziś było - 4st C chciałbym żeby palił nawet przy -20 :D bo stoi pod chmurką, proszę o wskazówki
    pzdr.jacek
  • Poziom 26  
    Najpierw sprwdz swieczki zarowe :-)
  • Poziom 10  
    jak trafnie ocenić stan świec żarowych? to mój pierwszy diesel którym jeżdze dopiero miesiąc, proszę jeszcze o kilka rad jak przygotować się do zimy ? co jeszcze trzeba mieć na uwadze oprócz świeć żarowych?
    pozdr. jacek
  • Poziom 26  
    Najpopularniej zbadac czy sa cale /rezystancja/ ale nie zawsze wykaze Ci uszkodzona swiece,moze grzac nie tam gdzi trzeba. Najlepiej wiec srawdziic to wyjmujac i testujac gdzie grzeja.
  • Poziom 20  
    Witam!Sprawdż świece żarowe najlepiej przyrządem cyfrowym na zakresie
    omomierza ustawiając przełącznik na "diodę z sygnałem Buzerka".Odłączaj je od siebie i mierz pojedyńczo.Jak Buzerek bedzie Ci działał to masz świecę dobrą.Prawdopodobnie masz uszkodzoną 2 i 3 świecę ale sprawdż wszystkie.
    Poza tym jak garażujesz pod chmurką to obłuż akumulator jakimś "docieplaczem"-może to być nawet cieniutki styropian lub "derką"aby jak będzie zimno akumulator nie tracił mocy rozruchowej.Pamiętaj też o płynie w chłodnicy na odpowiednią minusową temperaturę no i o płynie do spryskiwaczy.Pozdrawiam Zygik.
  • Poziom 1  
    Jacek425t
    najszybciej to wykreć świece , wez 1 kabel rozruchowy , złap żabka za świece tak w połowie to jest masa i do minusa na aku a końcówka tak gdzie idzie kabelek prądowy dotknij do plusa na aku i zobacz czy grzeją ( jaki czas żażenia )u mnie z 4 świec 3 przepalone a jedna grzała ledwo ledwo.Kupiłem 4 nowe świece Bosch i problem z głowy.Tyle że przy -10 stopniach zapalił na tej jednej świecy co oznacza że kompresja w silniku jest ok
  • Poziom 16  
    jak sprawdzisz te swiece to daj znac czy jzu ci odpala dobrze te silniki dti cos maja nie tak z tym odpalaniem na zimno

• Poziom 19  
    mysle ze to nie swiece po prostu paliwo sie cofa a czy po odpaleniu odrazu równo pracował silnik i czy jak pierwszy raz go odpalałes to nie było tak ze zapaliw i zgasł albo bróbował zapalic
  • Poziom 10  
    teraz odpalił przy - 10stC a po odpaleniu silnik pracował około minuty na obrotach 1500 . prawdopodobną przyczyną ciężkiego odpalania było to że łapał powietrze przewodem wychodzącym z filtra paliwa ( na takiej szybkozłączce) mechanik oczyścił uszczelnił silkonem i jest lepiej, jednak wydaje mi się że jeszcze jakoś nie tak bo mam porównanie z golfem sąsiada tdi , który łatwiej odpala i jest o wiela bardziej cichy.
    tkoziol mógłbyś napisać coś więcej o tym cofaniu paliwa?

• Poziom 19  
    musisz albo wymienic ta szybko zlaczke albo przerobic jakos ale proponuje zalozyc zaworek zwrotny miedzy filtrem a papa wtryskowa kosztuje 25zl lub taka gruszke z zaworkiem ktota morzesz napompowac paliwo 35zl jak nie znajdziesz to moge ci wyslac

Dodano po 1 [minuty]:

a i jeszcze jedno to jest auto z wtryskiwaczami delpchaia czy zwykle ze starujacym wtryskiem
  • Poziom 10  
    gruszka do pompowania jest przy filtrze powietrza, a co do wtryskiwaczy to niebardzo znam się jak to sprawdzić - to mój pierwszy diesel którego pomalutku poznaje

• Poziom 19  
    zobacz czy do kazdego wtr. ida przewody elektryczne
  • Poziom 14  
    Witam,

Ja bym sugerował po usunięciu hipotetycznych usterek typu (żle grzejące świece oraz zapowietrzanie się pompy) sprawdzić kompresję.
    Takie objawy to najczęściej padnięty silnik.
    Obym się mylił, ale ostatnio naprawiałem Renault Kangoo z przebiegiem
    210 000 i nie było już silnika.

Te silniki powinny zapalać także przy niskich temperaturach bez załączania świec.

Innym sposobem jest zwiększenie dawki startowej za pomocą diagnozera.
    Sprawdź również wyprzedzenie zapłonu.
    Pozdrawiam,
  • Poziom 2  
    Rozrusznik do regeneracji zużyte tulejki, szczotki i totalny brud. Słabo kręci, pobiera dużo prądu.