Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wieża Dawewoo CD przerywa?

18 Lip 2003 14:24 1647 3
  • Poziom 20  
    W wieży o symbolu chyba AMI520 (4 segmenty) CD się dziwnie zachowuje? Miałem rozebrany kompakt, przeczyściełem laser i próbowałem jakiś czas i było OK wieć skręciłem i włączyłem żeby się próbował. Po jakims czasie (może około godziny?) chciałem sprawdzić inną płytę, czy będzie ją odtwarzać włączyłęm i było OK więc ją wyciągnąlem i włozyłem tą co poprzednio była w środku (specjalnie zniszczoną do testów:)) i okazuje się, że już nie gra tzn. przeskakuje i odtwarza tylko jakby się zacięło? Przełączyłem na kolejną piosenkę i ruszyło jednak nie na długo bo znowu stanęło w miejscu? Po włozeniu płyty lepszej jakości było lepiej tzn. odtwarzał ja bez większych problemów, a na tej do testów przeskakiwał chociaż prędzej grała w nim bez zająknięcia przez ponad godzinę?
    Czy moze się coś nagrzewać, czy to wina lasera czy raczej cos w sterowaniu silnikiem? Gdzie szukac usterki? Coś z zasilaniem dlaczego po czasie nie odtwarza płyt gorszej jakosći?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Poprostu soczewka traci swoje parametry - wypala się. Nic nie jest wiecznie nowe.
    Czasami pomaga lekkie jej przekalibrowanie.
  • Poziom 16  
    Można przesmarować prowadniki mechanizmu smarem silikonowym - częsta usterka w cd-rom.
  • Poziom 31  
    czyszczenie i regulacja lasera - szukaj.......