Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

N-GAGE, po włączeniu pojawiają się tylko paski.

30 Paź 2006 17:27 1375 11
  • Poziom 10  
    witam
    mam n gage QD i podczas proby zalaczenia telefonu pojawiaja sie jakies dziwne paski na ekranie nic nie swieci tylko sa te paski niby tel reaguje na wlaczenie ale pojawiaja sie same paski ale tak tez jest przy ladowaniu reaguje ale tylko wlaczaja sie paski na ciemnym ekranie...kklawisze sie nie podswietlaja!?

Co jest??
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 17  
    Najpierw sprobuj ja sflashowac. Czy telefon jest po zalaniu/upadku ? Jak soft nie pomoze to bedziemy kombinowac dalej.

pzdr
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 15  
    napewno wyczysciles porzadnie telefon w spirolku
    jezeli tak to padł LCD
  • Poziom 10  
    Jednak telefo byl zalany najwyrazniej wyglada ze to kawa..Moj przed mowca mial wielka racje!Nie posiadam zadnej wanienki ale za to przeczyscilem wacikami ze spirytusem wszystkie sciezki cala plyte!
    oraz wygrzalem ja suszrka dlugo!Telefon sie wlaczyl tzn wyswietlacz sie podswietla i klawisze sie podswietlaja wczesniej nic nie bylo tylko paski na wyswietlaczu ale sie nie wlanczal teraz sie zalancza i nie gasnie dopoki nie wylacze!Na wyswietlaczu sa paski pionowe i slychac wciskane guziki w glosniku...
    Co mam robic?
  • Poziom 40  
    najlepiej rozbierz caly telefonik odlacz LCD i wszystko co sie da i zanurz ja cala w spirolku co jakis czas ja poruszajac potem suszenie ( lepiej od suszarki poloz na zarowce powiedzmy 75 lub 100 W jakas blache a na nia plyte fonu ) to wszystko co mozesz samodzielnie :-(

Dodano po 23 [sekundy]:

najlepiej rozbierz caly telefonik odlacz LCD i wszystko co sie da i zanurz ja cala w spirolku co jakis czas ja poruszajac potem suszenie ( lepiej od suszarki poloz na zarowce powiedzmy 75 lub 100 W jakas blache a na nia plyte fonu ) to wszystko co mozesz samodzielnie :-(
  • Poziom 10  
    oki sprawdze ten sposob pozniej dam znac

Wiec tak jak mi mowil Pan abym go zanurzyl w spirytusie i pozniej pod zarowke tak zrobilem chociaz nie wiem jaki to mial byc sens...tak samo sie wlaczyl z podswietleniem tylko ze wczesniej po przeczyszczeniu wacikami chodzilo mi podswietlenie klawiszy a teraz po tym zanurzeniu klawisze nie podswietlaja sie a zanurzylem sama plytr bez LED...
    A wiec jest jak wczesniej tylko bez podswietlenia klawiszy!
    - Po wygrzaniu suszarka doszlo wiecej paskow na wyswietlaczy juz nie ma polowy wyswietklacza w paskach tylko caly!
    - jak wciskam klawisze po lewej stronie to slychac pojedynczy sygnal w glosniku a jak po prawej stronie tam gdzie cyfry to slychac dlugi dzwiek taki przywieszajacy sie jak by bylo zwarcie jakies!

Co robic???
  • Poziom 10  
    bartek_1000 napisał:
    oki sprawdze ten sposob pozniej dam znac

Wiec tak jak mi mowil Pan abym go zanurzyl w spirytusie i pozniej pod zarowke tak zrobilem chociaz nie wiem jaki to mial byc sens...tak samo sie wlaczyl z podswietleniem tylko ze wczesniej po przeczyszczeniu wacikami chodzilo mi podswietlenie klawiszy a teraz po tym zanurzeniu klawisze nie podswietlaja sie a zanurzylem sama plytr bez LED...
    A wiec jest jak wczesniej tylko bez podswietlenia klawiszy!
    - Po wygrzaniu suszarka doszlo wiecej paskow na wyswietlaczy juz nie ma polowy wyswietklacza w paskach tylko caly!
    - jak wciskam klawisze po lewej stronie to slychac pojedynczy sygnal w glosniku a jak po prawej stronie tam gdzie cyfry to slychac dlugi dzwiek taki przywieszajacy sie jak by bylo zwarcie jakies!

Co robic???

Prosze niech miktos cos podpowie co moge jeszcze zrobic sposobami domowymi?
  • Poziom 40  
    juz nic wiecej bez HA niezrobisz zanies do jakiegos serwisu im dluzej zwlekasz to sa coraz mniejsze szanse na naprawe o ile juz da sie zrobic ( ile czasu minelo od zalania ?)
  • Poziom 10  
    ile moga za to zgarnac w komisie?
  • Poziom 13  
    Masz kolego wyświetlacz do wymiany a jak go juz zmienisz to zobaczymy co tam dalej będzie,wyswietlacz na bank,niewiadomo jak zresztą.koszt wyśw. to ze 100, 120zl.pozdro
  • Poziom 10  
    NO ale teraz juz sa wszystkie paski dostepne na LCD?!
    Jestes pewien ze to wyswietlacz?
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Koledzy. Do kąpieli elektroniki wogóle stosuje sie odpowiednie płyny o czystości 100%, które samoczynnie odparowywują ( można im pomóc np. kładę płytę wykąpaną na pracującym monitorze komputera ).
    Nie spotkałem się ze spirytusem 100% ( może mają taki np. w laboratorium, medycynie ) czystym, zazwyczaj jest w nim domieszka wody.
    Stosuje się do tych celów Cleanser IPA, Kontakt, sprężone powietrze.
    No i oczywiście niezbędna jest Hot Air, którym zazwyczaj po kąpieli w wanience ultradźwiękowej, po zastosowaniu topników w żelu, wygrzewa się odpowiednie układy na płycie ( lub wymienia ).
    Na końcu pozostaje przeflashować.