Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Bateria] Wymiana ogniw w li-ion

Rychuu 31 Paź 2006 00:05 4095 5
  • #1 31 Paź 2006 00:05
    Rychuu
    Poziom 21  

Hmm mam takie pytanko poniewaz moje ogniwa jednym slowem sa do ... no wiecie do czego :P No i teraz mam maly problem poniewaz chcialbym wymienic je na inne ktore chodza no i tu jest problem bo ja te ogniwa mam luzem a te w mojej baterii sa zgrzewane i teraz sie zastanawiam jak ja to spowrotem przymocuje ;] Ma moze ktos jakies propozycje ? Mozna przylutowac to czy nie bardzo ??

Pozdrawiam

• #2 31 Paź 2006 00:11
    any56
    Poziom 39  

Proponuję polutować. Sprawdzone w praktyce wielokrotnie...

• #3 31 Paź 2006 12:40
    Rychuu
    Poziom 21  

Skoro mozna to przylutowac to bardzo fajnie a mam jeszcze jedno pytanko czy ogniwa musze byc rozladowane przed wlozeniem do baterii ? Czy wystarczy ze kazde bedzie mialo identyczne napiecie ?

EDIT-:
    A powiedz jeszcze jak ty to lutujesz bo ja przed chwilka znalazlem cos takiego:
    Nie wolno LUTOWAĆ ogniw, muszą być zgrzane specjalistyczną zgrzewarką.
    LUTOWANIE może doprowadzić do uszkodzenia ogniw (przegrzanie), spadku ich wydajności lub WYBUCHU baterii !!!

EDIT 2:
    Mam jeszcze jedno pytanie bo na etykiecie mam 11,1V ; 4,0A ; 4800mAH i w srodku baterie sa podzielone na dwie grupy 3 ogniwa i 6 ogniw. I teraz nie wiem czy kazde ogniwo ma 1,2V i 4800mAH czy moze 3ogniwa maja 3,7V (x3 = 11,1V) a te 6 od pojemnosci ??

• #4 31 Paź 2006 22:12
    TONI_2003
    Moderator

Witam fakt że nie powinno się lutować ogniw, ale sam kilka razy je lutowałem bez skutków ubocznych . Kwestia samej technologi lutowania, a może inaczej przygotowania do polutowania należy dobrze przygotować podłoże wyczyścić i zrysować powierzchnie przeznaczone do lutowania powlec cyną. Operacja szybko i pewnie przeprowadzona będzie gwarancja sukcesu. Zresztą są firmy które zgrzewają pakiety według zamówienia i tak w zasadzie powinno się postąpić! Ponieważ oszczędności mogą mieć krótkie nogi że tak powiem. Co do reszty to sam sobie odpowiedziałeś, a na dodatek Ty widzisz jak są, powinny być one połączone więc sobie pododawaj czy wszystko Ci się zgadza z orginałem.

• #5 01 Lis 2006 00:46
    Rychuu
    Poziom 21  

Czyli mam rozumieć ze moja bateria składa się z 9 ogniw podzielonych na dwie grupy 3 ogniwa (3x3,7V=11,1V) i 6 ogniw (4800:6=800mAH) Czyli powinienem kupić 9 ogniw 3,7V 800mAH ? A co się stanie jak kupie 9 ogniw 3,7V 2000mAH będzie to chodzić czy elektronika baterii nie będzie dobrze lądowała itp. itp. ogniw?

I obrazek pokazujący baterie:
    Opis:
    Kolorem żółtym jest zaznaczony kabelek czarny ponieważ słabo było go widać, czerwona kreska oznacza przerwanie połączeń , czerwona kreska pokazuje sposób połączenia tego pakietu 6 który jest podzielony na 2 po 3 ogniwa takim elementem jak widzimy po lewej na zdjęciu a odczytać z niego możemy: TOD 6F61, KJMD6W, 250V 5A, TF .. ostatnia linijka jakieś dziwne znaczki.

Czyli jak mogę kupić 9 ogniw po 3,7V i 2000mAH każde ? czy muszą być 3,7V 800mAH

A i jeszcze wie moze ktos jak zresetowac elektronike w takiej baterii ??

• #6 12 Lut 2007 17:03
    Mefyoo
    Poziom 12  

odgrzeje kotleta, może nikt nie będzie miał za złe. Wiadomo że im większa pojemność tym lepiej a jak tutaj widać na załączonym obrazku ogniwa mają kształt zbliżony do zwykłych akumulatorków, co myślicie o zastosowaniu zamiast ogniw akumulatorków 2700 mAH ? czym się one różnią od ogniw ?

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson