Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Reanimacja modemu DSL300T

31 Paź 2006 13:13 1118 3
  • Poziom 31  
    Pracował bezawaryjnie od kiedy go kupiłem do wczoraj ... Po próbie resetu do ustawień fabrycznych (przycisk styłu) już się nie obudził jak dla mnie jest to co najmniej dziwne. Jest już po gwarancji więc otwarłem w środku znalazłem kilka złącz możliwe ze któreś z nich to JTAG i pójdzie zaprogramować. Do tego znalazłem kompletny interfejs USB (brakuje tylko gniazda) Czy ktoś próbował to reanimować ?
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Instrukcja ze strony producenta:

1. Pobrać z serwera ftp.dlink.de oprogramowanie do posiadanego urządzenia.
    2. Na komputerze ustawić statyczny adres IP - przy ustawieniach domyślnych np: 192.168.1.2 (połączenie lokalne-właściwości-TCP/IP).
    3. Wypiąć kabel telefoniczny z urządzenia.
    4. Wyłączyć wszystkie firewalle (również zaporę internetową w systemie Windows XP) i wszelkie aplikacje które mogą przerwać proces aktualizacji.
    5. Rozpakować archiwum i uruchomić aplikację do aktualizacji.
    6. Zaznaczyć opcję CORRUPTED IMAGE MODE
    7. Zainicjować proces aktualizacji klikając na przycisk NEXT
    8. Wyłączyć zasilanie od urządzenia , odczekać 10 sekund i kliknąć na przycisk NEXT
    9. W przypadku komunikatu na temat innego adresu IP urządzenia, ustawić odpowiedni adres IP komputera.
    9. Podłączyć zasilanie do urządzenia i poczekać na pojawienie się paska postępu wgrywania firmware.
    10. Po ukazaniu się komunikatu o pomyślnym zakończeniu aktualizacji powrócić do wcześniejszych ustawień IP, podłączyć linię telefoniczną i skonfigurować parametry połączenia w menu HOME-WAN:

PVC: Pvc0
    VPI: 0
    VCI: 35
    Virtual Circuit: Enabled
    Wan Setting: PPPoE/PPPoA
    Username: nazwa_użytkownika@neostrada.pl
    Password: hasło_użytkownika
    Connection Type: PPPoA LLC

Pozostałe parametry zostawiamy w wartościach domyślnych. Status połączenia można zweryfikować w menu STATUS - WAN.
  • Poziom 31  
    No ok mam firmware ale to nie jest plik wykonywalny tylko taki który należy wskazać na dysku przy pomocy interfejsu www Przekopałem wszystko co na temat tego modemu na wskazanym ftp znalazłem ale żadnego programu do aktualizacji nie znalazłem :(

Znalazłem wreszcie :D zakopali to w archiwaliach :D Modem postawiłem muszę go jeszcze skonfigurować(inaczej niż podano wyżej bo to nie neostrada ;) ) Przestroga dla użytkowników tego sprzętu: NIE URZYWAĆ przycisku reset z czystej ciekawości wcisnąłem jeszcze raz i jeszcze raz modem nie wstał reanimowałem i zrobiłem test po raz kolejny :D znowu dead więc wnioskuję że jest jakiś błąd w firmware albo w sprzęcie który powoduje uszkodzenie softu przy próbie resetu do ustawień fabrycznych.
  • Poziom 31  
    No cóż po dłuższej walce okazało się że modem w prawdzie odpala ale się nie synchronizuje :( Parametry wpisane na pewno poprawne (łącze to Net24 netii a więc VPI: 8 VCI: 35 )