Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Flash w centrali telef. Po wciśnięciu flash rozłącza się.

michal49 31 Paź 2006 17:27 831 2
  • #1 31 Paź 2006 17:27
    michal49
    Poziom 15  

Sporo ostatnio moich pytań o KX-TA308, ale znów mam ją montować i napotkałem się na następujący problem.

Konfiguracja:
    CO1 - TP SA
    CO2 - VoIP 1 (bramka)
    CO3 - VoIP 2 (bramka)

Dzwoni osoba na CO2, odbiera sekretariat i chce przetransferować do innego wewnętrznego abonenta. Wciska flash i numer wew, a tu rozłączenie. Okazuje się, że dostawca VoIP wprowadził usługę transferu połączeń (w ramach posiadanych numerów VoIP).

Wcześniej, gdy do centrali były podpięte same linie TP - problemu nie było. Jak więc zrobić - aby po wciśnięciu flash centrala dawała swój sygnał i oczekiwała na przekazanie przeze mnie połaczenia?

Michał

0 2
  • #2 31 Paź 2006 19:54
    pol_s
    Poziom 25  

Ale przecież flash jest generowany na linii wewnętrznej i nie powinien mieć wpływu na to co się dzieje na linii miejskiej. Prędzej bym upatrywał , że melodia generowana w stronę ab.A (lub sygnał zwrotny) powodują te perturbacje. Poszukaj w ustawieniach bramki - może znajdziesz parametry , które zmienisz i rozwiążesz problem. Spróbuj skontaktować się z dystrybutorem bramek lub operatorem.

Pozdrawiam

0
  • #3 03 Lis 2006 16:46
    Grzechu L.
    Poziom 23  

O ile pamiętam, to można centrali zaprogramować wysyłanie FLASH'a na linię miejską, bądź nie, a juz napewno można określić długość wysyłanego FLASH'a. Wykorzystaj jedno, bądź drugie.

0