Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sony XR-C212. Podświetlenie wyświetlacza ciągle świeci. Brak treści wyświetlacza

bzikk 31 Oct 2006 19:22 1969 3
 • #1
  bzikk
  Level 32  
  Witam.
  Dostałem na warsztat radyjko Sony XR-C212. Uszkodzony był BA3910B i żarówki od podświetlenia spalone. Po wymianie radyjko wstało lecz podświetlenie wyświetlacza świeci cały czas nawet na stanby i towarzyszy mu świecenie pięciu diód. Po włączeniu radia zapala się reszta diód na panelu, cały czas brak treści lini wyświetlacza czyli nic nie wyświetla ale patrząc pod kątem widać bardzo słabiutko że wyświetla. Wszystkie funkcje klawiatury działają OK. Może ktoś miał podobny problem lub pomógł mi w naprawie.
 • Helpful post
  #2
  arko100
  Admin of RTV group
  Radio zachowuje się prawidłowo. W trybie st-by podświetlone są tylko klawisze do uruchomienia sprzętu. Jeżeli chodzi ciągłe podświetlanie wyświetlacza, poszukaj przełącznika na płycie głównej. Czy żarówki wystarczająco jasno świecą??
  Pozdr
 • Helpful post
  #3
  djlj24
  Car audio specialist
  Jeżeli widzisz na wyświetlaczu treść patrząc mocno z góry to znaczy, że niestety od słońca padły polaryzatory (te folie na wyświetlaczu). Zwykle towarzyszy temu zmiana wyświetlacza z negatywowego w pozytywowy (wyłączony zamiast ciemny jest jasny).
 • #4
  bzikk
  Level 32  
  Czyli sprawa z wyświetlaniem załatwiona wyświetlacz do wymiany. Co do podświetlenia na płycie głównej jest przełącznik "Power Select Switch" hehe trzeba było go przełączyć i przytrzymać reset. Dzięki wszystkim za pomoc jednak myśle że wymiana wyświetlacz będzie nieopłacalna ;)