Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Immergas Nike Mini - problem z dogrzaniem wody snitarnej

01 Lis 2006 11:25 3476 12
  • Poziom 9  
    Mam problem z dogrzaniem wody sanitarnej w piecu Immergas Nike Mini.
    Po odkręceniu ciepłej wody w kranie czas jej nagrzania jest bardzo długi a jej temperatura zostawia dużo do życzenia. Zauważyłem również, że gdy piec podgrzewa wodę sanitarną, to ogrzewa też wode w c.o. Ustaliłem, że może być to problem zaworu trójdrożnego. Proszę o wskazówki czy to na pewno jest to ta usterka - jeśli tak to co mam w tym wypadku zrobić. Cena zaworu mnie trochę przeraża - podobno ok 500 zł. Czy jest możliwość jego naprawienia, a może problem tkwi w czym innym.

Pozdrawiam Przemek [/b]
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Wygląda na usterkę zaworu.
    Jeżeli potrafisz go zlokalizować to go po prostu wymontuj i sprawdź czy nie jest zacięty lub mocno zabrudzony.
    Jeżeli nie wiesz gdzie on jest zapodaj zdjęcie wnętrza kotła a ja wskażę jego miejsce.
  • Poziom 9  
    Dzieki za wskazówkę. Wiem gdzie znajduje się ten zawór - postaram się go przeczyscić. Jeżeli to nie problem to powiedz czy musze spuszczać całą wodę z instalacji c.o. ?
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    To zależy jak masz wykonaną instalację.
    Pod kotłem powinny się znajdować zawory na zasilaniu i powrocie, wystarczy je zakręcić.
    Jeżeli ich nie ma to niestety trzeba spuścić z całej instalacji.
  • Poziom 9  
    Przeczyściłem zawór ale nie dało to spodziewanego efektu. Wręcz przeciwnie woda sanitarna jest letnia - nawet gdy zakrecę zawory na zasilaniu c.o. (wcześniej to pomagało). Możliwe że żle złożyłem ten zawór rójdrożny. Masz może jego schemat lub wiesz jak go poprawnie złożyć ? W środku tego zaworu są dwie membrany i tuleja w 1/3 dlugości na mały kołnierz - przy wyciągani troszkę mi się to wszystko rozsypało. Korpus zaworu wrzuciłem do raztworu z kamixem może uszkodzeniu uleła czujka, która jest na nim zamontowana ? Mam też wrazenie jak by woda nie przechodziła przez wymiennik wtórny. Centralne działa ok.
    A Może problem leży gdzieś indziej?

Pomocy mam małe dziecko i nie wiem jak je jutro wykąpać !
  • Poziom 33  
    No właśnie, to się narobiło.
    Schematu nie posiadam, może ktoś z forumowiczów ma.
    Dziwnym jest, że teraz po zakręceniu zaworów na CO dalej nie ma ciepłej wody?
    Czy palnik zapala pełną mocą i pali się tak cały czas czy przygasa?
  • Poziom 9  
    paknik zapala sie pelna moca po czym za chwile slabnie.
  • Poziom 33  
    Musisz skupić się na tym zaworze, coś źle poskładałeś.
  • Poziom 11  
    możliwe tez że sonda ntc uległa uszkodzeniu, albo wymiennik plytowy jest już zakamieniony, ale bardziej to pierwsze
  • Poziom 9  
    Odkryłem jeszcze jedną dziwną sprawę. Mianowicie gdy woda z kranu nie leci pełnym ciśnieniem to jej temperatira jest wysoka. W momencie gdy odkręce kurki na maksa temperatura gwałtownie spada.
  • Poziom 33  
    To jest normalne zjawisko.
    Średnio uzyskasz ok. 5-8 litrów wody podgrzanej o ok. 30 stopni.
    A co z CO działa?
  • Poziom 9  
    c.o. działa bez zarzutu
  • Poziom 11  
    w takim razie albo masz zakamieniony wymiennik, albo przepuszcza ci zawor 3-drogowy