Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wzmacniacz Yamaha AX-500 grzeje się przy min obciążeniu.

01 Nov 2006 14:45 1928 4
  • Level 16  
    Witajcie!
    Kupiłem niedawno na allegro wzmacniacz Yamaha AX-500. podłączyłem go pod moje nowe kolumienki
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic597563.html
    na początku spaliły się wysokotonowe może to jest przyczyna zwrotnicy bo jest ona 4 omowa do auta a głośniki 8 omowe.
    Wzmacniacz się intensywnie grzeje i to przy minimalnym obciążeniu tak żeby było słychać muzykę bo całe dnie gra. na początku myślałem ze głośniki mi się palą bo basy zaczęły charczeć w jednej kolumnie ale myliłem się podłączyłem kolumnę do prawego wyjścia i gra normalnie. a tamta lewa strona na połowę volume gra tak " hr hr hr hr " nie wiem co się stało to prawe wyjście też już zaczyna tak lekko charczeć. co może być nie tak.? rozbierałem go i nie widać niczego spalonego. Macie jakieś pomysły?
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Helpful post
    User removed account  
  • Level 16  
    No dobra okey. A teraz to z tym charczeniem co mogło się stać? tranzystory do wymiany czy co? qrde bo szkoda mi tego wzmacniacza troszke.
  • Level 38  
    elektronik_lol Wzmacniacze Yamaha lubią się grzać ale jest kwestia CO się grzeje. Jeżeli radiator na biegu jałowym to wzmacniacz jest po naprawie. Charczenie może być powodem wielu rzeczy. Trudno określić. Może na początek rozruszaj wszystkie przełączniki na frontpanelu typu cd direct, przełącznik wejść (selektor itd)
  • Level 16  
    W weekend rozbiorę go bo wtedy będę miał trochę więcej czasu pomierze napięcia jakie tam są popatrze czy nic tam sie nie spaliło obadam wszystko. Ale wtedy patrzełam i wszystko w środku było okey. Narazie dzięki za info.
    Pozdrawiam