Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wejscie gramofonowe a podłączenie komputera

ccLot 01 Lis 2006 19:32 860 3
  • #1 01 Lis 2006 19:32
    ccLot
    Poziom 2  

Witam mam mini wieże Sony mhc-610 (starocie, ale gra) posiada ona tylko wejście gramofonowe, a chciałbym pod nią podłączyć kartę dźwiękową. Czy istnieje jakiś prosty sposób aby z wejścia gramofonowego zrobić zwykłe liniowe.
    Pozdrawiam.

0 3
  • #2 01 Lis 2006 19:45
    Schizma
    Poziom 20  

obniżyć wartość sygnału dzielnikiem napięcia

0
  • #3 01 Lis 2006 20:29
    olaf x
    Poziom 30  

jesli to wejscie niskosygnalowe dla gramofonu magnetoelektrycznego - to sam dzielnik tylko dopasuje poziom sygnalow, ale pozostaje w wiezy uklad korygujacy charakterystyke przenoszonego sygnalu, co wypaczy efekt dzwiekowy. jesli zas dla wysokosygnalowego piezo- to juz lepiej, choc dzielnik tez bedzie potrzebny, ale o mniejszym poziomie podzialu

0
  • #4 01 Lis 2006 20:46
    JacekCz
    Poziom 36  

Schizma napisał:
    obniżyć wartość sygnału dzielnikiem napięcia

Jesli mowa o wejściu gramofonu z wkładką magnetyczną (z korekta RIAA) to będzie znaczne zniekształcenie tonalne (chyba nadmiar basów).
    Motyw wystarczającego tylko osłabienia sygnału pokutuje, ale takie uszy chyba 'widownia' ma, ze nic nie słyszy.

Jeśli mowa o gram. z wkł. krystaliczną ono jest de facto kompatybilne z 'normalnymi' (normalne=tuner/aux/magnetofon)

W 99% sprzętu audio jest taki punkt, gdzie wyjście wzmacniacza korekcyjnego RIAA wchodzi w takie samo miejsce jak wszystkie sygnały 'normalne' (0,5-0,7V).
    Jak korekta RIAA już nie jest potrzebna trzeba wejść w ten punkt za w/w wzmacnaiczem (ominąć go).
    Patrz po przełącznikach wejść.

Dodano po 17 [minuty]:

olaf x napisał:
    jesli zas dla wysokosygnalowego piezo- to juz lepiej, choc dzielnik tez bedzie potrzebny, ale o mniejszym poziomie podzialu

Wedle mojej wiedzy piezo ma te same 500mV jak typowe wejścia.
    Właśnie tuner radiowy mi gra na wejściu 'piezo' bez problemów.

0