Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nietypowy zasilacz...2V 50A

Cooki13 04 Nov 2006 19:40 8387 63
Altium Designer Computer Controls
    Dar.El
    Level 40  
    Dioda laserowa zachowuje się jak zwykła dioda która ma napięcie przewodzenia około 2V i jak nie przekroczy się maksymalnego prądu to napięcie na niej też nie wzrośnie. Nie ma czegoś takiego jak maksymalne bezpieczne napięcie diody, ważny jest tylko prąd i temperatura.
  • Altium Designer Computer Controls
    Cooki13
    Level 21  
    w takim razie zrezygnuje z potencjometru i dam sprzężenie zwrotne do mikrokontrolera który będzie nadzorował prąd zadany i po przekroczeniu będzie regulował(przetwornik C/A+ przetwornik U/I) prąd na bazie tranzystora który ograniczy prąd płynący przez diode... Cały program postaram sie napisać w Asemblerze aby był jak najbardziej optymalny...Czy teraz może byc??
  • Altium Designer Computer Controls
    h0nza
    Level 15  
    może wtrące swoje 3 grosze :)
    moduł pth12040w z TI
    pracowałem na podobnym o prądzie maksymalnym 16A (4 silniki krokowe) jest płynna regulacja napięcia (prąd trzeba by jakoś pomierzyć - może coś takiego: http://www.allegro.pl/item140424609_rezystor_smd_0r001_3w_1_10szt_kod1272_.html )
    jest też on/off nie wiem tylko czy sie wyrobi z wymaganą częstotliwością
    czy takim laserem dało by się grawerować płytki drukowane ??
    waldi00
    Level 1  
    Witam
    Jak tak mi się wydaje że ja mam zasilacz który mógłby Cie zainteresować i mogę go odsprzedać Jest to zasilacz impulsowy produkcji USA moc zasilacza 1200V . Jedno z wyjśc zasilacza jest na 5 V i można z niego pociągnąć 200 A całośc waży 9 kg jak byś był zainteresowany dzwoń 691548176 Pozdrawiam