Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Thomson 32WZ840W chassis ICC21. Nie startuje przetwornica.

A.J.Electronics 02 Lis 2006 06:37 2944 12
  • #1 02 Lis 2006 06:37
    A.J.Electronics
    Poziom 17  

Pozdrawiam koleżanki i kolegów.

TV jak w temacie. Po włączenie jest czuwanie. Załączenie z pilota lub z klawiatury kończy się po kilku próbach kodem 61.
    Według serwisówki HW: Switch 5V (5V_V) not available.
    Z pomiarów wynika, że "duża" przetwornica nie startuje. Napięcia z "małej" przetwornicy Stand-By są prawidłowe. Przy próbie startu miernik częstotliwości na zaciskach transformatora LP070 nie wykazuje nic. Inne napięcia się przełączają na chwilkę. Wymieniłem wzm. operac. IP170 (LM393N). TV. ruszyło jak trzeba. Moja radość trwała przez dzień. Następnego dnia wyłączyłem go pilotem na ok. 15 min. a potem powtórka z rozrywki. Z tą różnicą, że wymiana scalaka nie daje efektu. Pomiary nie naprowadzeją mnie na nic. Może ktoś z kolegów spotkał się z tym problemem lub jakieśpomysły wskazówki. . .
    Z góry dziękuję.

P.S.
    Dołączam fragment schematu z zasilaniem.

0 12
  • #2 02 Lis 2006 07:54
    euro2L
    Poziom 41  

W momencie startu czy cos sie zmienia na Bazie Q161
    Jakie napiecie na LPO70 -4 noga --powino byc 7V

0
  • #3 02 Lis 2006 22:11
    A.J.Electronics
    Poziom 17  

Witam.
    Dziękuję za odzew. Na bazie TP161 w momencie startu coś się dzieje.
    Na nóżce 4 LP070 jest 7V, i też jest chwilowa różnica w momencie startu. Zauważyłem równięż jakby była składowa zmienna na nap. 7V, przynajmniej miernik częstotliwości tak wskazuje. Miernik częstotliwości na zaciskach 3;4 TP070 ani na zac. 1;2 nie widzi nic w momencie startu. Dałem większy elektrolit CP220 (330 uF zamiast 220 uF). Ale nie pomogło.

P.S. Rano miałem kłopoty z dodaniem załącznika, może teraz się uda.

Moderowany przez zdzich42:

W dziale TV nie załaczamy schematów ani ich fragmentów. Schemat posiadamy w bazie tu https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic17692-30.html#735889

0
  • #4 02 Lis 2006 22:24
    k.k
    Spec od TV

Czy nadal sygnalizuje błąd 61.

0
  • #5 02 Lis 2006 22:42
    A.J.Electronics
    Poziom 17  

Tak cały czas się przy tym upiera.

0
  • #6 02 Lis 2006 22:59
    k.k
    Spec od TV

Proszę sprawdzić CP512, CP522 (220uF/35V).

0
  • #7 02 Lis 2006 23:23
    A.J.Electronics
    Poziom 17  

k.k napisał:
    Proszę sprawdzić CP512, CP522 (220uF/35V).

Dzięki za podpowiedź.
    Jutro w pracy sprawdzę. Siedzę przy schemacie i coś nie mogę znaleźć tych kondziołków. W jakim one są obwodzi? CP, to powinno być w zasilaniu, ale nie widzę ich. :|

0
  • #8 03 Lis 2006 21:17
    A.J.Electronics
    Poziom 17  

Witam ponownie.

CP512 i CP522 wymienione, ale bez skutku. Przetwornica jak już pisałem nie staruje, więc nap. 6V, które jest filtrowane kondensatorem CP522 w ogółe nie występuje, a co za tym idzie brak napięcia 5V_V ( To co pokazuje procesor generując kod 61). Wygląda na to jakby nie było sgnału na bazie TP160. Dlatego wcześniej wymieniłem IP170 i co najciekawsze ruszyła maszyna jak trzeba. Potem znów to samo i już ponowna wymiana IP170 na nowy nie dało efektu. :?:

0
  • #9 08 Lis 2006 22:14
    A.J.Electronics
    Poziom 17  

Witam ponownie.
    Sprawa nadal aktualna. W akcie desperacji wymieniłem wszystkie trzy LM393N przetwornicy, i nie pomogło. Będę dalej nad tym się męczył, jeśli dojdę do czegoś to napiszę.

0
  • #10 17 Lis 2006 22:05
    A.J.Electronics
    Poziom 17  

Dziś nie wiem dlaczego się włączył. Zauważyłem że po przejściu na czuwanie nie chce się włączać. Jeżeli ma humor i się włączy to po wyłączeniu wyłącznikiem sieciowym to raczej póżniej normalnie startuje.

P.S. Trafił misię przedwczoraj taki sam gad z tym samym błędem, to już go nie przyjąłem. Wygląda na to, że to się w tych Thomsonach powtarza!!

0
  • #11 01 Sty 2007 13:35
    A.J.Electronics
    Poziom 17  

Witam.
    Nie chciałem, żeby temat tak się urwał. Telewizora niestety nie zrobiłem, ale te obiawy powtarzają się w tym chassis. Telewizor nie startuje, nawet LED nie zmienia koloru na żółty, i po kilu próbach LED mruga pokazując kod 61. Już widziałem kilka takich telewizorów na tym chassis z tym obiawem. Może ktoś z kolegów ma dobrą receptę na to :?:
    Pozdrawiam i życzę wszystkim owocnego 2007 roku. :idea:

0
  • #12 01 Sty 2007 20:14
    motyl22
    Poziom 27  

Witam! Jeżeli Tv czasem odpala w zalezności od humoru to ja raczej stawiał bym na zimne luty i pękniecia. już miałem dwa razy taki przypadek gdzie straciłem kilka nocy dostawałem białej goraczki i wreszcie sie udało. Pierwsz z usterek to pekniecie diody 1n4148 w przetwornicy nie idoczna gołym okiem natomiast po poruszeniu jej śrubokretem tv odpalał miernik też wskazywał 0,6V znalazłem ją przypadkiem. Drugim powodem w innym Tv była upalona nóżka elektrolitu w przetwornicy i też raz łączyło a raz nie. Powodzenia i pozdrawiam

0
  • #13 13 Lut 2007 21:17
    A.J.Electronics
    Poziom 17  

Witam.

Przepraszam, że tak późno, że aż mnie poproszono o dokończenie tematu. Niestety musiałem oddać TV bez naprawy. Wiem, że serwis Thomsona z tym się męczył, ale poradził sobie. Najprawdopodobniej - ale nie jestem pewien - wymieniają płytkę z zasilaczem i wysokim napięciem, bo wszystko jest razem na jednej płycie. Wiem jedno na pewno: to się powtarza w tych Chassis. Duża przetwornica nie startuje a kod 61 to brak nap. 5V, zresztą nie tylko tego napięcia, bo wszystkich nie ma. Mam nadzieję, że zostanie to rozpracowane kiedyś i opublikowane na Forum ELEKTRODA.PL :D

Pozdrawiam wszystkich i jeszcze raz przepraszam za późne dokończenie tematu.

0