Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyłaczający się C35 - bez baterii

plp 02 Lis 2006 21:23 1104 4
  • #1 02 Lis 2006 21:23
    plp
    Poziom 15  

Witam !

Wykorzystuję starego Siemensa C35 bez baterii to komunikacji SMS'owej. Podłączyłem mu zasilanie około 4,5 V na styki gdzie normalnie przychodzi bateria. Działał kilka miesięcy i od wczoraj zaczął się wyłączać. Po włączeniu pokazuje pustą baterię i się wyłącza. Raz pochodził parę godzin i dalej to samo.

Co to może być ?

Pozdrawiam !

PL

0 4
  • #2 02 Lis 2006 22:15
    Jerzy Węglorz
    Poziom 38  

4,5 volta to dla niego za dużo! Działa jakiś tam system ochrony. Nominalne napięcie dla C35 to 3,6V, może być nawet do 4,1, ale przy 4,2 potrafi się wyłączyć. Bateria w oryginale ma 3 styki, jeden ze styków jest dla pomiaru napięcia, może trzeba dodać połączenie (przez rezystor?).

0
  • #3 02 Lis 2006 23:15
    plp
    Poziom 15  

Dzięki za odpowiedź.

Obniżę napięcie poniżej 4 V i zobaczę co się będzie działo.

Środkowy styk mam nie podłączony, ale tak jak pisałem chodziło tak przez kilka miesięcy. Uszczegóławiając dodam, że zasilane to jest z akumulatora 12 V. Napięcie jest zbijane do 4,5 V poprzez stabilizator. Pierwsze wyłączenie nastąpiło jak akumulator zaczął być ładowany przez prostownik. Jednak takie ładowanie miało miejsce wcześniej wielokrotnie.

Przypominam sobie, że przez te kilka miesięcy było dosłownie kilka, może cztery przypadki wyłączenia bez znanej mi przyczyny. Może to było właśnie to.

Pozdrawiam !

PL

0
  • #4 03 Lis 2006 08:50
    slawko_k
    Poziom 33  

Jerzy 3,6V to ma bateria prawie rozladoweana. naladowana ma lekko ponad 4V.
    3 styk nie sluzy do pomiaru napiecia tylko tempetatury.

Skoro tel pokazuje bateria pusta naladuj to pewnie sie uszkodzil skoro wczesniej chodzil.

Mozliwe wlasnie ze mu to 4,5V zaszkodzilo bo to troszeczke za duzo.

Mysle ze za 20zl kupisz taki telefon sprawny.

0
  • #5 03 Lis 2006 09:36
    plp
    Poziom 15  

Sprawny kupiłem za 12,50.
    Jednak rzecz w tym, żeby to się nie powtórzyło.

Obniże może dzisiaj to napięcie i spróbuję na obecnym, a jak będzie się dalej wyłączał to podłącze nowy.

Pozdrawiam i dziękuje !

PL

0