Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z konwerterem i dwa tunery

02 Lis 2006 21:42 1170 5
  • Poziom 9  
    Witam mam Satke i srednicy 120 cm i mam problem bo mam przy niej jeden konwerter probrowalem ja podzielic na dwa tunery przez rozgałęznik, ale nie da sie pozniewaz na jednym i na drogim tunerze jest brak sygnalu lub sygnal jest mizerny 10 5 maximum. CZy to zalezy od tego ze konwerter jest za słaby czy moze jest zbyt stary ma on okolo 10 lat. I czy jesli ewentualnie bym kupił KONWERTER DUEL to wystarczy...(konwerter z dwoma gniazdami)
  • Poziom 23  
    Kup sobie konwerter podwójny typu twin i będziesz miał spokój.Pozdrawiam.
  • Poziom 19  
    Kolega gregor22 ma całkowitą rację.
    Musisz zakupić konwerter typu TWIN (z dwoma niezależnymi wyjściami na dwa tunery).
    Można dwa tunery łączyć za sobą, ale w takim przypadku chodzi jeden albo drugi. Jeśli chcesz niezależnie oglądać różne programy na obu tunerach potrzebujesz TWINA.
    PZDR

• Poziom 35  
    Tak Ty masz rację oraz koledzy gregor i Roman :) . pozdr
  • Poziom 19  
    Witaj, powinieneś się cieszyć że nie "uwaliłeś" któregoś z tunerów przez łączenie ich przez spliter. Jak przedmówcy napisali - konwerter typu twin i po bólu. Zestaw na jednego satelitę - 1 twin - dwa kable, zestaw z zezem na A1 i HB - 2x twin 2x DiSec dwa kable po jednym do każdego z tunerów. Nigdy nie podłączaj do jednego kabla dwóch i więcej tunerów bo możesz popalić głowice ponieważ sterowanie konwerterem odbywa się napięciowo. gdy jeden z odbiorników będzie miał niskie napięcie polaryzacji konwertera, a drugi np. wysokie - to jak "Amen" w pacierzu - napewno coś popsujesz.

pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Dziekuje panowie