Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra A - autoalarm + centralny - jaki ?

02 Lis 2006 23:53 3350 12
  • Poziom 15  
    Witam,
    kupiłem sobie ostatnio piękny samochodzik i od razu chce kupić i zalozyć do niego auto-alarm.
    Przeglądajac forum nie znalazłem jakiegoś konkretnego alarmu.
    Chciałbym żeby łączył w sobie alarm i centralny zamek:
    - blokowanie drzwi po uruchomieniu silnika, ale nie otwieranie po jego zgaszeniu
    - ew. 3 przycisk pilota zamykanie/otwieranie drzwi
    - czujke ultradzwiękowa i w przyszłości ew. mikrofalowa
    - czujki otwarcia klapy przedniej i tylniej, drzwi to oczywiste..
    - dodatkowe wejście z innego zabezpieczenia
    - siłowniki 2 master + 2 slave
    - syrena, syrena wewnętrzna - ogłuszająca
    - ciche uzbrajanie

Proszę o pomoc w wyborze kompletu.
    Czy zakup alarmu na allegro to dobry pomysł? ew. Jakie polecacie?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 32  
    Kupno na allegro to NIE jest dobry pomysł, resztę faktycznie zanajdziesz na tym forum, tylko troszkę poszukaj. Jak poszukasz, to dowiesz się również czego NIE należy kupować. Jak już będziesz miał wytypowane alarmy do kupienia to napisz, a koledzy na pewno pomogą wybrać ten właściwy. Jeżeli chodzi o zamki, to unikaj tych ze sprzęgłem. Są nawet dość silne, ale bardzo głośne. Nie ufałbym również sprzedawcom oferującym 7 czy 8-mio kilowe siłowniki. Sporo widziałem i osiem kilo to one mają wszystkie cztery naraz ;)
  • Poziom 32  
    Kolega XWIT ma na to dobre określenie, czego to te alarmy nie robią z pilota, ale to nie bardzo nadaje się do cytowania na forum publicznym ;)
  • Poziom 17  
    Zachwalaja swoj towar, czesto przesadzajac znacznie. Chca sprzedac, zarobic, w sumie nie ma sie co dziwic. A kupujacy po to ma rozum, zeby weryfikowac te "zalety" np magicarow, czy jak wspomnial kolega wyzej 8kg silownikow.
  • Poziom 15  
    norbert.s. napisał:
    wiesz co,skoro nie znalazłeś konkretnego alarmu,to albo bez urazy jesteś ślepy,albo źle szukałeś.Takich postów jak twój są dziesiątki i jak widzisz nikomu już nie za bardzo chce się na nie odpowiadać.A temat który alarm warto kupić i gdzie,jakie ma funkcje,a który omijać szerokim łukiem jest wałkowany co drugi dzień,więc jednak poczytaj trochę dokładniej archiwalia,a dopiero potem pytaj.

Twoja odpowiedz nie wnosi nic do tematu, zamiast pisac esej o funkcji szukaj
    moglbys polecic produkt firmy X czy Y, zamiast tego masz chyba za duzo czasu
    i wolisz zrazac do siebie ludzi...

Hmm moze poprzedni post nie do konca sprecyzowalem...
    Wlasciwie to mialbym jeden alarm na oku : Seo Dolphin
    Tylko podstawowe pytanie czy podepne go pod kazdy sterownik centralnego?
    Gdzie w sieci kupie najtaniej ?

I drugie pytanie wlasnie o sterownik centralnego: jaki wybrac ?
    2 master + 2 slave
    http://www.conda.pl/product.php?k=6&pk=9&ppk=all#6917#6917

Z gory dziekuje
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Jeden problem to że wypisują głupoty, inna że potem zero informacji dla klienta. Nagle okazuje się, że sprzedawca się nie zna, nie wie, nie rozumie, on tylko sprzedaje. Znam taki przypadek, kiedy sprzedający poradził klientowi odwiedziny na tym forum "zada pan pytanko to panu tam napiszą co i jak". Wstyd się przyznać, ale znam tego sprzedawcę osobiście. A jaki był zadowolony z siebie, że niby taki cwany! Inny zażyczył sobie od gościa 80zł za wyjaśnienia! Autentycznie! Było na tym forum.

Dodano po 7 [minuty]:

Do Vectry myślę, że Tesor. Sprawdzone siłowniki, porządna wiązka na grubych i solidnych przewodach. Długo są na rynku więc nie będzie za pół roku problemu, że zębatki terkoczą.
    Jeśli chodzi o Dolphina, to dobry alarm. No i ma dwie blokady, a to ważne bo Vectra A chyba nie miała fabrycznego immobilisera.
    Widzisz, norbertowi.s. chodziło właśnie o coś takiego. Znalazłeś jakieś typy i prosisz o opinie o nich. Bo tak ogólnikowo to dość trudno coś napisać.
  • Poziom 15  
    renqien - Dziekuje, bo chociaz z jedna osoba mozna spokojnie pogadac, ktora rzetelnie poradzi.

norbert.s. - na kazdym forum jest kilka marud ktore lubia odpowiadac - uzyj funkcji szukaj.
    Dla mnie to strata przedewszystkim cennego czasu...

Niestety Vectra jest golutka i teraz moje perypetie w jej zabezpieczeniu.
    od alarmu do wymiany wkladek zamkow wlacznie :)
  • Poziom 17  
    No kolego Robos, to my mamy tracic cenny czas?? Takimi wypowiedziami sympatii sobie nie zaskarbisz... Co do tematu to mysle, ze kolega renqien dobrze Ci radzi z tym Dolphinem. To dobra kostrukcja, choc ja uwazam ze druga blokada powinna byc calkowicie niezalezna od alarmu i tak na Twoim miejscu bym to zrobil. Co do centrala, rowniez polecam tesora- jest juz pare ladnych latek na rynku i mozna go smialo polecic. Zastanawia mnie jednak po co chcesz wymieniac wkladki w zamkach?? Jak wiesz zamki nie stanowia ZADNEGO zabezpieczenia i najlatwiej sobie z nimi zlodziej poradzi niezaleznie czy je zmienisz czy nie. Za ta kase zrobilbym konktretne odciecie np. cos z blokad rozproszonych proximy i podkreslam niezaleznie od alarmu. Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    andrzejluczuk napisał:
    Zastanawia mnie jednak po co chcesz wymieniac wkladki w zamkach?? Jak wiesz zamki nie stanowia ZADNEGO zabezpieczenia i najlatwiej sobie z nimi zlodziej poradzi niezaleznie czy je zmienisz czy nie.

Wkladki chce wymienic takze z prostego powodu, bo oba kluczyki sa juz lekko mowiac zuzyte i ciezko sie otwieraja.
    Zreszta koszt koszt 45zl za nowe sparowane wkladki to nie majatek.
    stacyjka to koszt rzedu 35zl / Pracuje w hurtownii czesci samochodowych :) /

norbert.s. napisał:
    a skoro ty nie masz czasu i jesteś ignorantem,to inni mają ci podać wszystko na złotej tacy?Naprawdę nie kompromituj się.

Nie prosilem o podanie wszystkiego na tacy, schematu instalacji i sposobu zaprogramowania!!
    Mylisz pojecia.
    Zreszta wiekszosc tych funkcji posiada kazdy porzadnieszy auto-alarm.

Prosilem o rzucenie hasla, nazwy produktu ktory byscie polecili w przedziale do 300 - 400zl
    czy to seo, chellenger..

Dziekuje wszystkiem ktorzy wniesli cos do tematu.

Mozna uznac temat za zamkniety...