Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skaner Mustek BearPaw 2400TA Pro - spalona elektronika?

gregor_pn 03 Lis 2006 13:04 1464 1
  • #1 03 Lis 2006 13:04
    gregor_pn
    Poziom 15  

Witam wszystkich.

Posiadałem do niedawna sprawny skaner Mustek BearPaw 2400TA Pro. Ogólnie uległ on uszkodzeniu po małej pomyłce - podłączenie zasilacza 12V AC - oryginalnie jest 12V DC.

Przestał reagować - dokładnie komputer pokazywał błąd w komunikacji. Zachowuje się dość dziwnie - po włączeniu tylko zasilania mignie przez chwilę lampa skanera, zapala się na stałe zasilanie lampy do przeźroczy. Napięcia wydają się wszędzie takie jak powinny jednak nie wszystko byłem w stanie zmierzyć - płytka druku jest kilku warstwowa.
    Po podłączeniu kablem USB do komputera skaner jest poprawnie wykrywany i instalowany (poza typowym dla musteków błędem podczas instalacji mówiącym, że coś tam jest nie tak i że go nie zainstaluje - ale to norma).

Proszę uprzejmie o jaką kolwiek pomoc w naprawie - może ktoś się już spotkał z podobnym problemem. Pomógł by mi bardzo schemat płytki. Może(jeśli sięnie da tego już naprawić - oby nie) ktoś posiada działającą elektronikę do ww. skanera?

Pozdrawiam.
    Gregor

0 1
  • #2 03 Lis 2006 20:15
    Jerzy Węglorz
    Poziom 38  

Na Allegro jest aktualnie oferowany taki skaner za 100,- zł, a we wrześniu były sprzedane 2 - jeden za 60,- zł, drugi chyba 90,-. Jeżeli naprawa miała by być zbyt długotrwała, to może warto kupić używany, na Allegro, za jakieś 50,- zł? Niekoniecznie ten sam typ, oferowane jest aktualnie ponad 2800 skanerów ...

0