Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skaner Mustek BearPaw 2400TA Pro - spalona elektronika?

03 Lis 2006 13:04 1584 1
 • Poziom 15  
  Witam wszystkich.

  Posiadałem do niedawna sprawny skaner Mustek BearPaw 2400TA Pro. Ogólnie uległ on uszkodzeniu po małej pomyłce - podłączenie zasilacza 12V AC - oryginalnie jest 12V DC.

  Przestał reagować - dokładnie komputer pokazywał błąd w komunikacji. Zachowuje się dość dziwnie - po włączeniu tylko zasilania mignie przez chwilę lampa skanera, zapala się na stałe zasilanie lampy do przeźroczy. Napięcia wydają się wszędzie takie jak powinny jednak nie wszystko byłem w stanie zmierzyć - płytka druku jest kilku warstwowa.
  Po podłączeniu kablem USB do komputera skaner jest poprawnie wykrywany i instalowany (poza typowym dla musteków błędem podczas instalacji mówiącym, że coś tam jest nie tak i że go nie zainstaluje - ale to norma).

  Proszę uprzejmie o jaką kolwiek pomoc w naprawie - może ktoś się już spotkał z podobnym problemem. Pomógł by mi bardzo schemat płytki. Może(jeśli sięnie da tego już naprawić - oby nie) ktoś posiada działającą elektronikę do ww. skanera?


  Pozdrawiam.
  Gregor
 • Poziom 38  
  Na Allegro jest aktualnie oferowany taki skaner za 100,- zł, a we wrześniu były sprzedane 2 - jeden za 60,- zł, drugi chyba 90,-. Jeżeli naprawa miała by być zbyt długotrwała, to może warto kupić używany, na Allegro, za jakieś 50,- zł? Niekoniecznie ten sam typ, oferowane jest aktualnie ponad 2800 skanerów ...