Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kadett 89 1.7D - problem z odpalaniem na mrozie

03 Lis 2006 21:34 1166 6
  • Poziom 13  
    witam!!!!!!!!!!!
    posiadam opla kadetta 1,7 z 89r.rano gdy jest nawet minimalny przymrozek by go odpalić muszę naprawdę długo kręcic,sprawdzałem świece zarowe i działają bez zarzurów,nie wiem co mu może dolegać tymbardziej że jak jest temperatura na plusie odpala na dotyk,dodam ze jest to starszy typ silnika 1,7,z góry dziękuję za pomoc
  • Poziom 16  
    Witam
    wymien filtr paliwa, a swiec jak sprawdzales?
  • Poziom 13  
    filtr paliwa nowy założyłem a świece wykręciłem wszystkie i każdą na akumulatorze,po upływie ok. 8 sek.była każda z nich czerwona do połowy
  • Poziom 12  
    tak się składa że posiadałem taki samochód u mnie lekarstwem stało się ustawienie zapłonu
    miłego dnia
  • Poziom 19  
    Brak kompresji. Podjedź do jakiegoś normalnego warsztatu i sprawdź na zimnym silniku kompresję. Ile ten Kadet ma najechane kilometrów?
  • Poziom 13  
    jakie jest przebieg to trudno powiedziec,na liczniku jest 24000 ale ile razy się już przekręcił to nie wiem
    u mnie przejechał jakieś 1000 km i nie było problemów do przymrozków
  • Poziom 19  
    Jak jest ciepło to Diesle palą nawet z niską kompresją a jak zimno to lipa straszna. Kolega "rezystors" pisał o przestawieniu punktu wtrysku, powiem szczerze że to się ustawia przy pomocy przyrządów i wcale nie jest takie proste. Ja w tym silniku nie ustawiałem ale koleś to robił i słyszałem jak mięsem rzucał :) . Ale i tak łatwiej zmierzyć ciśnienie w garkach niż ustawiać pompę.