Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Laser Jet 5L problem z wydrukami ! HELP !

04 Lis 2006 00:53 1485 6
  • Poziom 12  
    Witam !
    Mam problem z drukarką HP LJ 5L !??
    Jak do mnie dotarła była rozebrana i miała uszkodzony podajnik (pobierała kartki do 1/3 i zatrzymywały się) !
    To udało mi się zrobić ale pojawił się inny problem jakiego nie było wcześniej (tzn. zanim ją koleś rozebrał)! Po włączeniu opcji drukowania strony testowej z win XP drukuje brudne kartki z prawej i lewej strony czarne szerokie pasy (nierówne) a na środku pozostaje biały pas nigdzie nie drukuje żadnych znaków i liter !??? Co może być przyczyną !>>

Proszę o pomoc

Pozdarwiam

Sommey
  • Moderator
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/download.php?id=4166 tu jest instrukcja. Przyczyną najpewniej jest złe/niedokładne poskładanie urządzenia, szczególnie zwróć uwagę na montaż i podłączenie lasera. Na początek drukuj stronę testową z samej drukarki. Sprawdź styki cartridge'a, ew. podmień cartridge.
  • Poziom 14  
    Ja na początku wymienił bym toner, na taki który napewno działa, jeśli to nie pomoże to stawiał bym na problem z modułem lasera, albo źle popodłączane kable albo uszkodzony.
  • Poziom 12  
    Oba tonery są sprawne ! A czy da się jakoś naprawić ten moduł lasera ? Czy trzeba wymienić na nowy ??
  • Poziom 14  
    Jeśli to uszkodzenie w elektronice to raczej nie da sie naprawić, ale często zdaża się że dostanie się do środka jakiś brud który sasłania jedną z soczewek. Otwórz obudowę laser-scanera i wyczyść delikatnie soczewki, jeśli to zabrudzenie to powinno pomóc.
    Ja w takich przypadkach stosowałem metodę podmiankową i drogą eliminacji ustalałem co jest uszkodzone. No ale do tego potrzebna jest druga sprawna drukarka.
  • Poziom 18  
    sprawdź czy czasem zwierciadełko na silniku krokowym w zespole lzasera nie jest jakoś obluzowane, czasem strzeli ten docisk i "lata"