Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Watson 11AK28-10. Przez 5 minut obraz jest poszarpany potem wraca do normy.

04 Lis 2006 10:05 1689 8
  • Poziom 11  
    Witam.
    Czy ktoś z Kolegów spotkał się z takim problemem, a mianowicie uszkodzony był tranzystor polowy w sterowaniu lini i przetwornica dająca 180V. Wymieniłem tranzystor na nowy, a w przetwornicy wymieniłem rezystor R122 z 1,8Kom na 560om i telewizor ruszył. Napięcie przetwornicy 135V. Problem polega na tym, że po włączeniu odbiornika ok 5min. obraz jest poszarpany (wygląda jakby siało trafo WN). Po tym czasie obraz jest OK. Podstawiałem wszystkie elektroity po stronie wtórnej przetwornicy. Czy przyczyną może być trafo sterujące lini? Jeżeli tak to proszę o nazwę(symbol) potrzebną do zamówienia.
  • Poziom 39  
    Powinieneś sprawdzić sterowanie linii oraz filtrację zasilań.
    Trafo sterujące raczej mało prawdopodobne, bardziej prawdopodobne że HOUT będzie nieprawidłowe ze scalaka.
  • Poziom 18  
    Sprawdż kondensator sieciowy.również kondensator filtrujący napięcie na transformatorze sterującym linii.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 26  
    Usterka po czasie zanika, więc "śmierdzi" to "elektrolitem". Mam nadzieję, że sobie poradzisz - diagnoza nie jest zbyt trudna.
  • Poziom 11  
    Witam.Z elektrolitami bym sobie poradził.Dostawiłem wszystkie elki powyżej 100 mikro.telewizor zachowuje się tak samo , czy jest w st-by , czy wł.włącznikiem sieciowym.Może to coś w bloku cyfrowym.Kolega z dawnego ZURiT-u miał to samo , ale kliętowi to nie przeszkadzało. Dla wyobrażenia usterki , powiem że wyglądato tak , jak uszkodzone elki 1000 mikro w GRUNDIC-u przy TDA8140. Proszę o pomoc , bo właściciel się niecierpliwi.
  • Poziom 11  
    sprawdz punkty lutownicze i pojemnosc suchych kondensatorow w O.H.,przy trafopowielaczu i cewkach O.H..
  • Poziom 11  
    Witam.Odbiornik naprawiony , ale z w/w zakłóceniami , ustępującymi po 3 min. pracy . Oddałem odb. właścicielowi bez skasowania.Tak bywa.Dzięki Wszystkim za pomoc.Zamtkam temat.