Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Orinoco 2000 - problem.

hubert250 04 Nov 2006 11:51 2486 20
    hubert250
    Level 11  
    Witam!
    Mam problem: gdy włączam AP orinoco 2000 po chwili dioda
    - z power świeci na pomarańczowo,
    - z ethernet na zielono,
    - z PC Card A na czerwono (w tym slocie nie ma karty)
    - z PC Card B na zielono ( w tym slocie jest karta - diody przy karcie mrugają ).
    Zmieniałem sloty kart ale zmieniała sie tylko kolor diod (PC Card A - na zielono, PC Card B - na czerwono).
    Wciskałem przycisk RELOAD ale nie reaguje.
    hubert250
    Level 11  
    Do orinoco nie indtaluje sie sterów...
    Zapomniałem napisać że po wpisaniu adresu ip w przeglądarce strona sie nie ładuje... ping też nie idzie.
    marian1977
    Level 17  
    Sprobuj wyjac karty i wtedy odpalic ap. Nie wiem zbytnio gdzie na ap2000 masz diody slotA i slotB, no chyba ze ja mam jakiegos wybrakowanego :)
    dan-j2
    Level 18  
    Jezeli orinoco jest zresetowany do ustawien fabrycznych musisz byc w tej samej podsieci co orinoco widze ze jestes nowy w orinoco jak chcesz odezwij sie na priv napisz numer gg to ci pomoge go odpalic
    hubert250
    Level 11  
    W tym rzecz że nie da sie przywrócić ustawień fabrycznych... po przytrzymaniu przez parenaście sekund nic sie nie dzieje...diody dalej świecą na te same kolory.
    dan-j2
    Level 18  
    Trzymales reset czy reload
    A tak pozatym z kat wiesz czy nie zresetowales juz go wez zmien ip podsieci na taki jaki jest standardowo orinoco niepamietam jakie to jest ip chyba 10.0.0.10 wiec zmien ip na 10.0.0.11 no chyba ze nie ma softa wgranego to nie wejdziesz ale pingi powinny tak czy siak isc mowilem napisz do mnie na priv to w tedy szybko rozwiazemy i wrzucimy na forum rozwiazanie
    hubert250
    Level 11  
    Robiłem tak:
    przywróciłem "fabryczne ustawienia" (trzymałem RELOAD paręnaście sekund)... włączyłem ten program, zmieniłem ip, maske itd. wpisałem hasło pisało że operacja zakończona sukcesem(zresetowałem AP) ale to nic nie daje...
    Dalej diody świecą na podane wyżej kolory.
    Zmiana miejsca kart nic nie daje... akcja taka jak opisałem wcześniej(bez kart diody slotów świecą na czerwono).
    Karty wpięte do laptopa działają normalnie.
    Zastanawiam sie czy sprzęt nie ma zwarcia.

Jest taki myk że po włączeniu ap, dioda power świeci na zielono potem zaczyna mrugać dioda ethernet też na zielono i tak przez kilkanaście sekund a następnie w kompie wyskakuje dymek "kabel sieciowy odłączony" i wszystkie diody zmieniają kolor(na taki jak opisałem wcześniej) i wyskakuje dymek "kabel sieciowy podłączony".

P.S Mam takiego pecha że gdzieś mi wcięło gwarancje.
    zuhjk
    Level 21  
    Wygląda na to, że diody świecą prawidłowo. Po wejściu tym programem i ustawieniu IP nic już nie resetuj tylko z przeglądarki wchodź na niego. Można też wejść po radiu. Czasem jest potrzebny kabel skrosowany. Wszystko wygląda na prawidłowe działanie jak scantolem wszedłeś to ethernet działa prawidłowo a karty nic tu nie mają bo bez kart też można go odpalić. Sprawdź jakie masz IP w kompie.
    hubert250
    Level 11  
    No właśnie diody nie powinny świecić na czerwono i pomarańczowo - tylko na zielono. Scantol wykrywa ap i można w nim zmieniać ip, maske itd ale przez przeglądarke nie moge sie dostać na ap. Sprawdzałem podłączenie na skrętce prostej i skrosowanej. Mam taką samą póle adresów ip w kompie i na ap.
    hubert250
    Level 11  
    Hello.
    A może ktoś wie jak wgrać nowy soft nie logując sie na strone z ustawieniami?
    hubert250
    Level 11  
    Biorąc pod uwage że usuługi sieciowe są niedostępne to nie jest takie proste...
    dj_pielgrzym
    Level 24  
    ja swoj AP-2000 po uderzeniu pioruna odzyskałem :)

Małe luowanko, po wstaniu objaw ( bez kart )

pierwsza na zielono poźniej na pomaranczowo.
    druga ( lan ) czasami mrugała..

Pamietaj, wazne sa tu wlączony i wyłączony AP

I nie pomyliłem się pisząc: wyłącz AP, nacisnij przycisk, trzymaj go, włącz ap, trzymaj go kilka minut. Niby bezsensowne ale w ten sposób ap przechodzi w tryb serwisowy.

Rozwiązanie:<br>
    - wyciągasz karty ze slotów
    - wyłącz ap
    - nacisnij przycisk reload
    - włącz ap trzymajac przycisk
    - trzymaj reload jakies 2-3 minuty ( najlepiej zaklej czyms i idz spic kawe )
    - pusc przycisk reload
    - uruchom ap ( idz na długi spacer 3-4 h )

Jeśli wszystko poszło dobrze AP zaswieci wszystkie diody. Wtedy:
    - uruchom scantools-a
    - jesli wykryje ci ap ( na podstawowym sofcie ) odpal TFTP server.
    - do katalogu TFTP server właduj plik z obrazem AP
    - załaduj plik do ap wybierajac ze skantoolsa IP i pokazujac nazwe pliku.
    - poczekaj az załaduje,
    - poczekaj az sie ap zrestartuje
    - poczekaj az wstanie
    - po wstaniu nacisnij przycisk reset ( na chwilke )
    - ap po restarcie powinien dzialac proawidłowo.

Jesli to nie pomoże wszystkie operacje wykonaj ponownie tylko zamiast przycisku reload przed uruchomieniem trzymaj przycisk reset.
    kolejne kroki tak jak wyżej :)

jeśli nadal sie nie udało czynność wykonac jeszcze raz dokładnie czytajac moja instrukcje :)
    mpn103
    Level 34  
    Kolego hubert250, diody świecą jak najbardziej prawidłowo. Jak nie ma karty w slocie to się pali na czerwono dioda odpowiedzialna za slotA.
    Mam takie AP to wiem że najlepiej działały one na sofcie 2.4.11 dostępnym na stronie cyberbajta.
    Inne potrafiły wieszać tak AP że przestawał odpowiadać na pingi i nic z nim nie dało się zrobić do następnego włączenia zasilania.
    Pamiętaj również że po właczeniu AP musi się uruchomić co trwa to około 30 sekund.
    dj_pielgrzym
    Level 24  
    co do softu kolego mpn103 sie nie zgodze.
    2 4 11 pracuje tylko i wyłącznie poprawnie na jartach B. Karty gold orinoco b/g i tryb pracy B/G ( mowie o 2 kartach ) ładnie zawiesza soft 2,4 11 :)
    mpn103
    Level 34  
    Dobrze kolego, ale autor tematu nie wspominał nic o tym jakie karty posiada.
    Poza tym Upgrade Kit G z jakiegoś powodu został wycofany ze sprzedaży...
    dj_pielgrzym
    Level 24  
    Tak samo jak ap-2000 :).
    pusti85
    Level 12  
    witam
    mam problem z tym ap
    dostalem go od kolegi , wszystko dziala ale nie moge na niego wejsc , wyczytalem w necie ze ip ma 10.0.0.1 ale nie idzie , scan tools go nie wykrywa , obecnie mam go podlaczenego pod tp-linka i kartą mi rozsyla wifi po domu ale chcialbym na niego wejsc zeby go zabezpieczyc , prosze o pomoc
    mpn103
    Level 34  
    Którą wersję ScanTool'a posiadasz?