Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domofon - proszę o pomoc w podłączeniu

04 Lis 2006 12:18 2443 7
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 24  
    Podłącz pod śróbki - Jakie pytanie taka odpowiedż . Pomyśl !
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 2  
    Tak, tyle że śrubek jest 7, a kabli 12 :). Po wielu próbach udało mi się podłączyć tak, że działało otwieranie, i było słychać kogoś z zewnątrz. Ale nie udało nie działał mikrofon słuchawki i ktoś mnie nie słyszał. Nie mam już pomysłów.

PS. Poza tym pod śróbki nie mogę podłaczyć, ale moge pod śrubki.
  • Poziom 25  
    Sprawdź czy masę dobrze "znalazłeś". Czasem może być tak że mikrofon nie jest na jednej żyle z ryglem (ale częściej jest).
  • Poziom 14  
    Aby rozpocząć próbę podłaczenia słuchawki do systemu, potrzeba troszkę więcej informacji na temat systemu. Dużo informacji daje wygląd kasety zewnętrznej. Opis albo fotka. Pytanie też czy znane są opisy tych cyferek ? Jaki sygnał ma być podłaczony do której śrubki. Powinny byc na ulotce dołączonej do słuchawki. Jak nie ma to służę pomocą.
  • Poziom 2  
    Nie mam opisu poszczególnych cyferek, ale wiem, że jest to domofon Fenix. W chwili obecnej udało mi się zrobić, że słychać głos na zewnątrz i w wewnątrz oraz otwieranie zamka. Nie ma tylko dzwonka.
    2 - brązowy
    3 - czerwony, biały
    4 - niebieski
    5 i 3 - szary
  • Poziom 25  
    Andrzej_Li, zrób zdjęcie całej płytki drukowanej od strony elementów i drugie od strony druku a bede w stanie powiedzieć Ci co gdzie podłączyć. Dobrze mówi kemir, rozszyfrowanie kolorów przewodów w instalacji domofonowej a w szczególności przy jakichkolwiek przeróbkach to połowa sukcesu. Naprawiałem wiele instalacji i wiem czym to "pachnie" :|

pozdrawiam

Dodano po 15 [minuty]:

Coś znalazłem, może się przyda:
    1 - wywołanie
    2 - głośnik unifonu
    3 - mikrofon unifonu
    4 - masa
    5,7 - rygiel

Na płytce odpowiedzialna za rygiel jest ta zworka Z1 (przecięta - otwieranie nie jest poprzez przewód mikrofonowy)
  • Poziom 14  
    Feniksy wszystkie jakie znam były cztero-przewodowe. Tzn. aby uruchomić elektrozaczep zwiera się obwód mikrofonu słuchawki do masy. W Twoim przypadku powinieneś "5" styk przycisku otwierania połączyć z "3" obwód mikrofonu. Sygnał wywołania znajdziesz taką metodą. Ktoś naciska Ci cyklicznie przycisk w kasecie a Ty sprawdź miernikiem. pomiędzy którymi przewodami pojawia się napięcie.jeden z nich to masa, a drugi wywołanie. To że nie masz wywołania może być spowodowane zamianą przewodu masy z przewodem słuchawki.