Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z sygnałem dreambox500

fullxda 04 Lis 2006 12:31 1137 2
  • #1 04 Lis 2006 12:31
    fullxda
    Poziom 9  

witam serdecznie,mam taki oto problem,pare dni temu zalalo mi deszczem przełącznik diseq i rano gdy wlaczylem tuner nie bylo sygnalu,pomyslalem ze to wina diseq i kupilem nowy ale jak go podłączam brak sygnalu ok 60% ale szczegółowy 0% .myslalem ze uszkodzona jest glowica w tunerze ale jak podłacze bezposrednio do konwentera 1 i 2 odbiera normalnie wyglada na to ze nowy przełącznik jest walniety ale raczej jest to niemozliwe bo przed sprzedazą jest w fabryce sprawdzany,probowałem juz wszystkiego wymienilem kable koncowki dostroilem antene i nic czy w tunerze jest uklad ktory odpowiada za sterowanie diseq i jak to sprawdzic,mi wyglada na to ze sygnal w calosci nie dochodzi do tunera tylko zatrzymuje jakąś część diseq i jest za slaby gdy dochodzi do tunera,czy na slasku jest jakis serwis dreamboxa?nadmienie ze tuner gdy podłączylem go u ojca do jego instalacji nie mogł tez zlapac sygnału dopiero po jakims czasie załapał i zaczał wyszukiwac kanaly wiec wina lezy raczej po stronie tunera pozdrawiam.:cry:

0 2
  • #2 04 Lis 2006 21:46
    byk
    Poziom 19  

niekoniecznie musi być uszkodzony tuner,
    kupiłes takiego samego diseqa? czy innego?
    powinna być możliwość ustawienia typu diseq w tunerze, pozostaja jeszcze zasniedziałe końcowki, ewentualnie mokry ekran kabla.
    Jeden ze znajomych popalił kilka diseq podkrecając kable pod napieciem- teoretycznie nic nie powinno się stać, ale na kablu indukowału mu się prawie 70V, w stosunku do masy anteny

0
  • #3 05 Lis 2006 11:58
    fullxda
    Poziom 9  

kupiłem przełącznik innej firmy mianowicie vector pisze na nim diseqc 2.0 frequency 950-2300mhz,insertion loss 3db,power 12-20v dc/30ma ,power pasing 500ma max,control signal position+option ,address 15hex,tamten miałem golden interstar ale jaki typ niewiem po odpadła naklejka,chciałem kupic na targu dzisiaj inny ale sprzedawca tak mi namieszał ze typow jest bardzo duzo,ze trzeba wiedziec ktory do danego modelu tunera pasuje,wiec moze ktos wie jakie przełączniki diseqc współpracują z tunerem dreambox 500?:cry:

0
  Szukaj w 5mln produktów