Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

lincoln problem z pełna moca

sp sport 04 Nov 2006 12:55 1890 12
    sp sport
    Level 15  
    witam.mam taki problem,kupiłem lincolna ktory był z homologacja i zezwoleniem i jest ustawiony na moc 4 waty w am i fm i 12 w ssb radio posiadało fabryczna plombe ktora sciagłem by podkrecic moc ale ku mojemu zdziwieniu podkreciłem moc do 10 wat w am i fm i gdy rozkrece sie na te 10wat to modluacja jest przydławiona praktycznie nieczytelna :/ miałem duzo lincolnow i zawsze chodziły super z moca 10 wat a ten nie chce chodzic :( co mam zrobic by sie z tym uporac ???
    SP5IT
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Sprawdzić czy na pewno masz MRF na wyjściu, czy ktoś tam wstawił inny tranzystor.
    Michał
    sp sport
    Level 15  
    SP5IT wrote:
    Sprawdzić czy na pewno masz MRF na wyjściu, czy ktoś tam wstawił inny tranzystor.
    Michał
    sa mrf radio nie było otwierane przez nikogo jedynie przez serwis w czestochowie ktory skrucił moc do 4 wat!!! ja jako pierwszy po nich otworzyłem to radio !!! radio jest nowe nie grzebane nic !!!
    SP5IT
    Masz przy gnieździe antenowym puszkę zlutowaną z laminatu? Wywal. Są? To ile tych MRFów tam masz? A tranzystor sprawdź.
    Modulacja siada tylko w AM, czy w innych emisjach też? W AM to normalka, tylko przy wyższej mocy.
    Michał
    tatronic
    Level 24  
    Dokladnie napisz jak jest na SSB.Aha i napisz czym podkrecales ta moc.Pozdrawiam Arek
    sp sport
    Level 15  
    mocy z ssb nie ruszałem a moc z am podkrecałem potencjometrem ktory jest podpisany na płycie AM POWER ,ta puszke z laminatu tez wywaliłem
    kriss51
    dokładnie dzieje sie tak jak ktoś wstawi zamiast MRF końcówke z alana 87.sprawdz też kondensatory w Π-filtrze.często w linkolnach te kondensatory siadają i możesz stracić drogą i trudno osiągalną końcówke.
    sp sport
    Level 15  
    czy jest moze ktos z ślaska co by sie profesjonalnie zajoł moim lincolnem ???
    tatronic
    Level 24  
    Npiasz jaki mrf siedzi w twoim radiu lub jakie inne tranzystory -powinno byc od lewej mrf455 i obok 2sc2166.Pozdrawiam Arek
    sp sport
    Level 15  
    jedna to 2sc2166 a druga to MRF 477
    kriss51
    477 to oryginał.i jeszcze jedno.nigdy nie widziałem linkolna który by w AM przy 10 lub więcej wat pracował z czystą modulacją.to urok tych radyjek.co innego w USB,LSB i FM.
    3fazy
    Level 15  
    Sam miałem Linkolna i przy mocy 10W AM jest prawidlowa modulacja.Problem leży w za malym prądzie spoczynkowym tranzystora koncowego i sterujacego.Niemam pod ręką schematu i niepamietam oznaczenia PR-ka którym sie reguluje wartosć 40mA na stopniu kacowym.(praca SSB bez wysterowania Mic.)Należy wyciągnac zworke(srebrna pocynowana płytka wsunieta miedzy trzy rozdwojone blaszki) i podłączyć miniamperomież radio przerzucić na SSB zał.TX.
    sp sport
    Level 15  
    sytuacja opanowana :) miernik ktorym mierzyłem okazał sie powaznie uszkodzony i sporo zanizał moc :) modulacje dławiło bo była zbyt bardzo podkrecona moc ,ale pozyczyłem dobry miernik wraz z sztucznym obciazeniem ustawiłem 10 wat i gra muzyka :) dzieki za wszelkie rady :)