Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik pieca CO -beretta....

04 Lis 2006 16:10 2531 2
 • Poziom 9  
  Posiadam kocioł miałowy oraz zainstalowany w nim sterownik , czy to prawda , że temperatura ustawiona na tym sterowniku powinna przekraczać 65st. i jest to korzystne dla dłuższej żywotności kotła ? Podobno poniżej tej temperatury tworzą sie skropliny.
  Jeszcze jedno pytanie czy miał do spalania w tego typu kotłach , należy moczyć przed spaleniem w piecu ? Słyszałem dwie odmienne opinie na ten temat.
 • Poziom 13  
  nie piszesz jaki to typ kotła a od tego bardzo wiele zależy. W kotłach górnokanałowych można trzymać temperaturę niższą ponieważ mają one niższą sprawność i spaliny mają wysoką temperaturę. Używam takiego kotła już 3 sezony i nigdy nie schodzę z temp. poniżej 50 stopni ale 65 ustawiam bardzo rzadko, tylko w największe mrozy. Co do moczenia miału to producent mojego kotła zaleca opał o wilgotności ok. 10% i ja, jeżeli miał jest suchy, dodaję trochę wody. W przypadku bardzo drobnego miału trudno jest nim suchym palić bo się obsypuje w palenisku i dusi żar co prowadzi do częstych zapłonów gazów co jest dość niebezpieczne.
 • Specjalista Automatyk
  Jest to prawda. Dowcip polega na tym, że powineś mieć zainstalowaną pompkę mieszacza wody w kotle. Woda w kotle zawsze podgrzewana jest od góry. Występuje różnica temperatur między górą kotła, a jego dołem, co tworzy tzw punkt rosy. Pompka mieszacza ma za zadanie wyrównać temperaturę kotła u jego góry z temperaturą na dole - tzn pompka mieszacza musi pracować, żeby znieść różnicę temperatur.