Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterownik pieca CO -beretta....

marek.l5 04 Nov 2006 16:10 2825 2
 • #1
  marek.l5
  Level 9  
  Posiadam kocioł miałowy oraz zainstalowany w nim sterownik , czy to prawda , że temperatura ustawiona na tym sterowniku powinna przekraczać 65st. i jest to korzystne dla dłuższej żywotności kotła ? Podobno poniżej tej temperatury tworzą sie skropliny.
  Jeszcze jedno pytanie czy miał do spalania w tego typu kotłach , należy moczyć przed spaleniem w piecu ? Słyszałem dwie odmienne opinie na ten temat.
 • #2
  tomeks77
  Level 14  
  nie piszesz jaki to typ kotła a od tego bardzo wiele zależy. W kotłach górnokanałowych można trzymać temperaturę niższą ponieważ mają one niższą sprawność i spaliny mają wysoką temperaturę. Używam takiego kotła już 3 sezony i nigdy nie schodzę z temp. poniżej 50 stopni ale 65 ustawiam bardzo rzadko, tylko w największe mrozy. Co do moczenia miału to producent mojego kotła zaleca opał o wilgotności ok. 10% i ja, jeżeli miał jest suchy, dodaję trochę wody. W przypadku bardzo drobnego miału trudno jest nim suchym palić bo się obsypuje w palenisku i dusi żar co prowadzi do częstych zapłonów gazów co jest dość niebezpieczne.
 • #3
  edwaku
  Automation specialist
  Jest to prawda. Dowcip polega na tym, że powineś mieć zainstalowaną pompkę mieszacza wody w kotle. Woda w kotle zawsze podgrzewana jest od góry. Występuje różnica temperatur między górą kotła, a jego dołem, co tworzy tzw punkt rosy. Pompka mieszacza ma za zadanie wyrównać temperaturę kotła u jego góry z temperaturą na dole - tzn pompka mieszacza musi pracować, żeby znieść różnicę temperatur.