Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szare smugi na wydruku - Samsung CLP500

04 Lis 2006 16:12 2661 6
 • Poziom 2  
  Od kilku dni na wydrukach pojawiają się lekkie szare pionowe smugi na całej długości kartki (patrz obrazek Szare smugi na wydruku - Samsung CLP500). Drukarka ma przebieg ok 4500str. Tonery oryginalne. W środku czysta - żadnego rozsypanego tonera. Jak się tego pozbyć ?
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 27  
  Wygląda że winny jest zespół przenoszenia obrazu ale
  jeżeli drukarka ma 4500 str to powinna być jeszcze na gwarancji. Jeżeli jest na gwarancji to oddaj do serwisu.
 • Poziom 18  
  Czy drukarka nie była przypakiem przewożona lub wystawiona na działanie niskich temperatur, jeśli była to winna jest para wodna która osadziła sie na elementach światłoczułych.
 • Poziom 19  
  Według mnie możliwe są dwie przyczyny:
  1) Uszkodzenie bębna - otwórz pokrywę górną i wyjmij zespół transmisyjny:

  Szare smugi na wydruku - Samsung CLP500

  potem wyciągnij bęben:

  Szare smugi na wydruku - Samsung CLP500

  i sprawdź czy na obwodzie zielonego walca nie ma wcięć (zadrapań), powierzchnia bębna powinna być prawie idealnie gładka.

  2) Nierównomierne rozprowadzanie tonera - jeżeli masz jeszcze tzw. tonery startowe to one starczają na 1000 str. A4 przy 5% pokryciu. Wyjmij toner i sprawdź czy proszek jest równomiernie rozprowadzony na wałku, jeśli nie wymień toner i sprawa rozwiązana.

  Możesz również z poziomu drukarki wydrukować stronę z parametrami, czyli jaki ma faktyczny przebieg i ile wydrukowano kartek w poszczególnych kolorach. Da Ci to obraz zużycia tonerów.

  A taką domową metodą sprawdzenia tonerów jest wyjęcie ich z drukarki i potrząśnięcie na boki z wałkiem skierowanym ku podłodze. Jeśli po takim potrząśnięciu drukarka znowu poprawnie drukuje znaczy to niechybny koniec tonera.
 • Poziom 27  
  pjprezes ma rację z tymi tonerami. Stronę informacyjną z ilościa tonera oraz inymi parametrami drukujesz klikając - menu - informacje- menu map.
 • Poziom 2  
  Tonery niedawno zmieniałem. Na wydruku strony inf. mam Toner Image Count 1017/684/1395/2860 images. Co do bębna zadrapań nie ma ale są na nim jak spojrzeć pod światło cienkie paski jakby wewnątrz może to od tego ? I jeszcze jedno im grubszy papier tym smugi wyraźniejsze.
 • Poziom 27  
  Jak spojrzysz pod swiatło to beben jest zielony z
  cienkimi jasnozielonymi paskami to normalne.
  Ja cały czas myśle że to wina zespołu przenoszenia.
  Napisz skąd jestes moge pomoge bo mam taką
  drukarkę pod opieką można posprawdzac.