Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vw golf 3 1.4 brak cisnienia oleju

04 Lis 2006 17:49 5799 4
  • Poziom 10  
    kontrolka cisnienia oleju się świeci i nie ma cisnienia oleju na głowicę a także po wykręceniu filtra oleju i brak wycieku oleju po rozruchu silnikiem czyżby pompa nawaliła?czy jest w tym modelu jakiś zaworek podcisnieniowy?

Dodano po 2 [minuty]:

paulina-70 napisał:
    kontrolka cisnienia oleju się świeci i nie ma cisnienia oleju na głowicę a także po wykręceniu filtra oleju i brak wycieku oleju po rozruchu silnikiem czyżby pompa nawaliła?czy jest w tym modelu jakiś zaworek podcisnieniowy?
    [1.4 benzyna]
  • Poziom 12  
    są możliwe dwie przyczyny tego stanu : albo padła pompa , albo puściła zaślepka na wale korbowym .

Dodano po 3 [minuty]:

aaaa jeszcze jedno - nie pamiętam konstrukcji silnika ale bywa że nie dokręcone jest (poluzowało się) koło pasowe na wale (dotyczy to konstrukcji silników które posiadają napęd pompy oleju bezpośrednio na wale napędowym.
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    w moim modelu 1.4 benzyna 93r. okazało się że pompa olejowa napędzana jest łańcuszkiem i jest razem w misce olejowej to dla wiadomości użytkowników golfa 1.4 a przyczyną braku ciśnienia oleju było wypadnięcie zaślepki w pompie olejowej tylko dlaczego wpadła?lepsza taka usterka jak awaria pompy troszeczkę czasu i autko na chodzie .pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Powodem wypadniecia zaslepki było zbyt duze cisnienie oleju. Trzeba bylo zobaczyc przez okienko w pompie czy zawor przelewowy nie byl przytarty. U mnie tak bylo i trzeba cala pompe zmienic.
  • Poziom 1  
    mam pytanie co to może byc pewnego razu jechałem i zapaliła mi sie kontrolka oleju wyłączyłem silnik przestala ale po kilku km to samo mierzyłem ciśnienie to na jednym cylindrze mam mniejsze cisnienie a na drugim wieksze od czego to mogło sie tak stac prosze o jakieś porady

Dodano po 5 [minuty]:

mogę podać jeszcze ciśnienie oleju bo zapisał mi mechanik i rośnie mi temperatura silnika do 90 stopni i obroty jak było ciepło to do 2 i pół tysiecy rosły a teraz to poniżej tys nie wiem jak to sie pisze 0.8 0.9 tako