Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kabel na rs 232. Szukam schematu i dobrego programu. Wykorzystanie kości max 232

04 Lis 2006 21:28 2584 8
  • Poziom 15  
    witam poszukuje schematu kabla na rs 232 z wykorzystaniem kosci max 232 oraz jakiegos dobrego programu dzieki ktoremu moglbym zmienic softa w noki 3210 mile widziany bylby opis jak i co w tym programiku pozdrawiam :)
  • Poziom 22  
    Ściągnij sobie specyfikację układu MAX232 a będziesz miał schemat kabla.
    Do komunikacji z 3210 wykorzystuje się fbus. Poszukaj w szukaj.
  • Poziom 28  
    eee? fbus'em nie zmienisz softa... do tego potrzebny jest Ci flasher dejan nizej schemat...

1- nokia fbus na max232

Wtyk LPT męski + obudowa
    Metr kabla, może być więcej lecz starać się nie przekroczyć 2m ponieważ mogą występować przekłamania w transmisji
    Układ MAX 232
    2x Dioda 1N4148
    4x Kondensator 1µF
    2x Kondensator 4,7µF
    Stabilizator 78L05 <- jeżeli nie zależy nam na miejscu to lepiej kupić taki do maksymalnego obciążenia 1A
    2x Dioda Zenera 3,3V <- kabel działa bez tych diod ale telefon może nie łapać zasięgu itd. ponieważ będzie zbyt wysokie napięcie.

2- dejan 1.05

IC1 - PIC 16CE625
    D1, D2 - 1N4148
    C1 - 20mF
    C2 - 100nF
    R1 - 330 om
    R2 - 100 om
    R3 - 2.2k
    Q1 - 8 MHz
  • Poziom 15  
    wszystko ladnie pieknie ale niedalo by sie czegos prostszego?? jak dla mnie troche zaduzo elementow ... co do dejana nieleszy 1.0 ?? ponoc 1.05 ponoc czegos pozbawili jaki program do obslugi??
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    prosze Cie bardzo, dejan 1.0... co do wykonania, to nie ma w tym nic trudnego... kupujesz poszczegolne elementy, i łączysz wedlug schematu... kup jakąś uniwersalną płytkę i działaj :) jesli nie chces tego tobic, kup na allegro... bardzo tanie są takie kabelki, podobnie jak dejan...
    wszystkie potrzebne Ci programy znajdziesz na
    www.techtronic.pl
    www.softgsm.pl
    www.pasjagsm.pl
  • Poziom 15  
    dzieks :):) w szczegolnosci bardzo mi zalezalo na tych www ale odnosnie tych dejanow jak to w koncu z nimi jest??

a i oczywiscie klikam na magiczny przycisk pomogl :)
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    co do dejana, uzywam caly czas do dct3 v1.05 i nie narzekam, nie wyrzuca błędów jak 1.0... radzę zrobic Ci zatem v1.05, moim zdaniem lepszy...
  • Poziom 15  
    oki dzieks tak tez zrobie :)
  • Poziom 16  
    Witam
    Mam pytanie dotyczace schematu kabla FBus z zalacznika podanego przez mefistofilos-a: na schemacie sa zenerki 2.7V a wg. opisu w poscie sa diody 3,3V. Wiec wlasciwie jakie powinny byc ? Stawialbym na 2,7V, bo bateria Nokii 3210 ma 2.4V ale nie jestem pewny czy sie nie myle. Moze ktos podpowiedziec ?
    Pozdrawiam