Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagrywarka Panasonic DMR EH-55 - przegrywanie z HDD do komp.

leo_rex 05 Lis 2006 04:03 9717 17
  • #1 05 Lis 2006 04:03
    leo_rex
    Poziom 9  

Witam.

Mam dylemat...Nosze sie z zamiarem kupna nagrywarki DVD Panasonic DMR EH-55.Slyszalem pochlebne opinie na jej temat.Chcialbym, aby moja nagrywarka umozliwiala mi przegrywanie materialu nagranego na jej twardy dysk do komputera.Sprzedawca odpowiedzial mi, ze owszem mozna, ale analogowo jesli jest wyjscie video w PC.Jak to jest, na HD mam cyfrowy zapis w nagrywarce, a tu analogowy transfer? Znajomy podpowiedzial mi, ze nagrywarka powinna miec zlacze firewire.Jak to jest z tym wlasciwie? Prosze o pomoc.

0 17
  • #2 05 Lis 2006 23:31
    Robinson74

Poziom 16  

Mam tą nagrywarkę od wczoraj. Nie posiada złącza FireWire.
    Co ciekawe, nie posiada też przetwornicy RF, co mnie mocno rozczarowało, gdyż obraz można oglądać tylko na TV bezpośrednio połączonym z TV po niskiej częstotliwości. Zatem nie da się oglądać obrazu w dowolnym pokoju. :( Jeśli chodzi o możliwość zgrywania obrazu na komputer to będzie to raczej uciążliwe i będzie wymagało różnych przejściówek, o ile się nie mylę.

0
  • #3 06 Lis 2006 12:29
    ropi
    Poziom 20  

leo_rex napisał:

analogowo jesli jest wyjscie video w PC.

Raczej wejście.
    leo_rex napisał:

Jak to jest, na HD mam cyfrowy zapis w nagrywarce, a tu analogowy transfer? Znajomy podpowiedzial mi, ze nagrywarka powinna miec zlacze firewire.

To nie wystarczy. Może mieć tylko wejście do zgrania materiału z zewnętrznego źródła sygnału (np. kamery).
    Możesz przegrać materiał z dysku na płytę RW i potem do komputera. Trochę więcej zachodu, ale wyjście cyfrowe video, to chyba rzadkość.

0
  • #4 06 Lis 2006 21:08
    leo_rex
    Poziom 9  

Witam.
    Wielkie dzieki za pomoc, w takim razie troche mnie to rozczarowuje. Analogiczna nagrywarka LG z dyskiem 160 GB ma zlacze firewire i co tu robic?

0
  • #5 13 Lis 2006 09:14
    leo_rex
    Poziom 9  

Witam ponownie.
    Mam pytanie dot. nagrywarki Panasonic DMR EH-55. Czy jest opcja full screen /zoom x2, x4/? Znalazlem tylko opcje obrazu 4:3, 16:9 i letterbox. Nie moge przy tych nastawieniach obrazu zlikwidowac calkowicie pasow u gory i na dole. Przydaloby sie zwlaszcza przy niektorych panoramicznych filmach.

0
  • #6 23 Lis 2006 18:18
    wieslaw27
    Poziom 2  

Witam podepnę się pod watek posiadam nagrywarkę Panasonic DMR EH 65 lecz nie posiadam do niej instrukcji a jestem mało obyty w obsłudze możę ktoś życzliwy wspomoże, osobny temat to brak foni przy kilku stacjach w tv kablowej
    Pozdrawiam Wiesław

Moderowany przez oldboy:

Regulamin p.10.4

0
  • #7 24 Lis 2006 07:53
    Robinson74

Poziom 16  

wieslaw27: Wprawdzie nie mam EH-65, ale musisz znaleźć strojenie - tryb audio i wybrać między BG, DK a I:
    Functions - Do innych funkcji - Ustawienia - Strojenie - Ręczne - Tryb audio.

A ja w innej kwestii. Ponieważ EH-55 nie ma wyjścia przetwornika RF, więc chcąc oglądać nagrany obraz na dowolnym telewizorze, potrzebowałbym zewnętrznego modulatora. Czy ktoś może polecić mi takowe urządzonko o jak najmniejszych gabarytach i na co zwrócic uwagę przy jego kupnie?

0
  • #9 30 Lis 2006 19:11
    Robinson74

Poziom 16  

dbak napisał:

Tam jest instrukcja, ale do EH-50.
    Do EH-55 to trzeba sobie chyba kupić:

Pobranie lub obejrzenie archiwalnej instrukcji lub dokumentacji produktu jest możliwe po wybraniu grupy produktów i numeru modelu. W przypadku instrukcji dla modeli z oferty bieżącej prosimy o kontakt ze sklepem internetowym

0
  • #10 06 Gru 2006 22:27
    saj
    Poziom 9  

Co ciekawe, nie posiada też przetwornicy RF, co mnie mocno rozczarowało, gdyż obraz można oglądać tylko na TV bezpośrednio połączonym z TV po niskiej częstotliwości. Zatem nie da się oglądać obrazu w dowolnym pokoju.

Panowie co to znaczny, przetłumaczcie po ludzku. Myślałem, że kabel antenowy do nagrywarki i drugim kablem z wyjścia antenowego do TV, tak jak w przypadku magnetowidu, ustawiam sobie na TV kanał nagrywarki i programy zmieniam "pilotem nagrywarki". Dobrze to rozumiem, czy w tym przypadku jest inaczej ? Nosze się z zakupem tej nagrywarki lada chwila i wolał bym wiedzieć.
    Wielkie dzięki. Pozdrowionka

0
  • #11 07 Gru 2006 07:41
    Robinson74

Poziom 16  

saj napisał:

Panowie co to znaczny, przetłumaczcie po ludzku. Myślałem, że kabel antenowy do nagrywarki i drugim kablem z wyjścia antenowego do TV, tak jak w przypadku magnetowidu, ustawiam sobie na TV kanał nagrywarki i programy zmieniam "pilotem nagrywarki". Dobrze to rozumiem, czy w tym przypadku jest inaczej ?

No niestety tak się właśnie nie da.
    Mocno się zdziwiłem po zakupue Panasonika EH-55. Być może w wielu modelach nagrywarek nie ma wyjścia przetwornicy RF - nie wiem, bo to pierwsza nagrywarka, z którą mam do czynienia. Żeby sobie przełączać kanały na Panasoniku i oglądać je na TV, to musisz połączyć nagrywarkę i TV np. kablem scart.
    Nie ma możliwości ustawienia sobie na TV kanału nagrywarki.
    Do tego potrzebny byłby osobny zewnętrzny modulator. Czekam właśnie na dostawę do sklepu, w którym robię takie zakupy.

Oczywiście Panasonic ma wyjście RF, ale jest to tak jak gdyby tylko "przelotka" do podłączenia TV, a nie faktyczne wyjście sygnału nagrywarki.

Rzuć jeszcze okiem na ten temat:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic617031.html

0
  • #12 07 Gru 2006 17:00
    Preskaler
    Poziom 37  

Modulator RF jest stopniowo eliminowany ze sprzętów o podwyższonej jakości obrazu (stacjonarne nagrywarki, nowoczesne tunery satelitarne itp.) z powodu ZŁEJ JAKOŚCI tego rodzaju połączenia. Trzeba poprostu przyzwyczajać się do połączeń "po niskiej"! Nagrywarki posiadają nawet przelotkę "po niskiej".
    Jeśli ktoś koniecznie chce mieć możliwość rozesłania sygnału z takich urządzeń do kilku OTVC to można zastosować jakikolwiek modulator lub transmiter (wideozender). Zwracać uwagę przy zakupie należy na to na czym nahbardziej nam zależy (odległość, ilość OTVC, cena itp.).
    Mnie osobiście marzy się takie urządzenie - komputer, telewizor, TV-sat, rejestrator dżwięku i obrazu - nagrywarka (HD), kino domowe, odtwarzacz płyt CD z dobrej jakości wzmacniaczami i kolumnami (przynakmniej kwadrofonicznymi) itd. Żeby też to wszystko sterowane było z klawiatury (bezprzewodowej) i byłyby możliwe wszelkie połączenia między poszczególnymi elementami zestawu. W każdym momencie możnaby było nagrywać, przegrywać, odtwarzać, słuchać i oglądać wszystko co nam się podoba i to jeszcze w taki sposób, że nagrywamy jedno a oglądamy coś innego. Wszystko to z ekranem LCD 50" i oczywiście za przyzwoite pieniądze (10 - 15 kzł)!
    Tego Wam i sobie
    Życzę!

0
  • #13 25 Kwi 2007 22:40
    olomolo
    Poziom 1  

Mam DMR EH-55
    Przegraj material z HDD na DVD a w PC to DVD skopiuj.
    Ewentualnie zrób sobie divx i zajmie to mniej miejsca.

0
  • #14 01 Cze 2007 18:29
    krybax
    Poziom 13  

Witam
    Również interesuje mnie sposób przegrywania materiału z dysku twardego tego modelu nagrywarki na komputer,ponieważ myśle o jej zakupie.
    Nagrywarka posiada wejście na kartę pamięci SD,czy nie możliwości przeniesienia nagrania na kartę,z której później można skopiować na komputer ?

0
  • #15 04 Cze 2007 14:29
    Robinson74

Poziom 16  

krybax napisał:
    czy nie możliwości przeniesienia nagrania na kartę,z której później można skopiować na komputer ?

Nie - karta służy tylko do odtwarzania, a nie do nagrywania na nią.

0
  • #16 02 Maj 2010 10:04
    Robinson74

Poziom 16  

Mam pytanie związane z tym modelem nagrywarki - Panasonic DMR EH-55.
    Czy możliwe jest połączenie kilkunastu nagranych tytułów w jeden, czy można to zrobić tylko i wyłącznie za pomocą playlisty?

0
  • #17 07 Sty 2011 18:13
    alvid
    Poziom 13  

Pozwolę się dołączyć do tematu i rozszerzyć zapytanie . Czy jest jakakolwiek nagrywarka stacjonarna która umożliwia wysłanie np. przez port USB plików z wewnętrznego dysku twardego na zewnątrz ( dysk zewnętrzny , pendrive itd. ) . Są tanie tunery satelitarne które bez problemu wysyłają pliki *.mpeg poprzez złącze usb , a tutaj chodzi tylko o przesłanie już istniejącego pliku . Wydaje się że prosta sprawa , ale jest to najwyraźniej jakiś problem . Pozdrawiam !!!!
    Piotrek

0
  • #18 12 Sie 2012 11:39
    fraksipon
    Poziom 14  

Z tego co wiem to nie ma. Są przez kabel ethernet.

0
  Szukaj w 5mln produktów