Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pytanie:kondensator a dwa wzmacniacze

05 Lis 2006 09:38 1984 4
  • Poziom 9  
    witam,potrzebuję porady co do zakupu kondensatora,posiadam 2 wzmacniacze- genesisa Q 200x który napędza 2 zestawy jbl gti z mocą ok 200 -280 rms( nie wiem dokładnie bo genesis dziwnie podaje moc) za basik odpowiada carpower wanted 500 rms teraz pytanie jaki kondensator (i czy czasem nie potrzebuję 2?),zamierzam zwiększyć w przyszłości moc basu do ok 1200 rms,ew proszę o poradę jeszcze w jednej kwestii , w tym momencie mam suba oriona 500 rms w closed i powiem szczerze że brakuje trochę głośności(trochę bas za słaby do zestawów) czy może to być wina kabli ( 20mm na dwa wzmaki) i braku kondzia?mam jeszcze jednego oriona i ew. mogę go zainstalować ,ale wiadomo większy wzmak,kable itp,dzięki z góry za poradę
  • Poziom 36  
    Kondensator dobiera się w zależności od mocy wzmacniacza, tzn. 1F na 500W RMS.

Przewód zasilający powinien mieć odpowiedni przekrój poprzeczny, za mały przekrój powoduje znaczny spadek napięcia i zmniejszenie mocy.
  • Poziom 31  
    Nie tylko moc oddawana przez wzmacniacze sie liczy.... Jeszcze ich ilość jest ważna bo im wiecej wzmacniaczy tym większa łączna strata mocy. Bo zawsze wzmacniacz pobiera wiecej niz oddaje. Dlatego 4 kanałówka o łącznej mocy 500wat potrzebuje mniejszego kondensatora niz dwie dwukanałówki po 250wat. A w Twoim przypadku to widze ze bardzo spore moce wchodzą w grę. Ja bym dał ze 4 farady, pod warunkiem że w ogóle akumulator i alternator dają radę. Od pewnego momentu nie opłaca się zwiększać mocy kondensatora a trzeba popracować nad układem zasilającym(aku, altek). Co do kabli to prz mocy prawie 2 kW tez bym dał większy przekrój. Ale oczywiście zacznij od konda bo to moze wystarczyc.
  • Poziom 31  
    tutaj masz odpowiedż apropo kabli
    pytanie:kondensator a dwa wzmacniacze
  • Poziom 31  
    Ta tabelka jest troszke przesadzona no ale lepiej kupic za gruby niz za cienki.