Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

UPS w CO. Powrót napięcia w sieci - wywala bezpiecznik. Pompa.

05 Nov 2006 10:48 2361 6
  • Level 17  
    Witam w domku jednorodzinym mam Ogrzewanie CO węglowe z pompami do wody chialeme zastosowac UPS jako zasilanie awaryjne gdyż jak to nawsi bywa czesto zaniki napięcia w sezonie grzewczym co pododuje szybke wzrost temp. wody.Mam Upsa Fideltronik Ares 700(chyab musze wymienic akumuatory poniewaz przy zaniku nap. na 2 sekundy się przełancza a potem wyłancza)>ale problem tkwi w tym iż jezli jest powrót napięcia w sieci to mi wywala zabezpiecznie.A druga sprawa jak zrobic aby pompawłanczała sie gdy temperatura wody bedzie wyższa niż 85 a wyłanczała gdy spadnie do 60 w celu zwiększenia długości pracy Na Ups.
    dziekuje
  • NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.
  • Level 15  
    UPS'a masz uszkodzonego skoro się tak dzieje. Być może zimne luty albo jeszcze inna przyczyna leży w jego nieprawidłowej pracy.
    Co do włączania i wyłączania pompy to masz dziwne założenia temperaturowe. U mnie pompka wody włącza się powyżej 30 stopni wyłącza się jeżeli spadnie poniżej 30. Jednak wszystko jest do zrobienia.

Zastosuj termoregulator z czujnikiem temperatury najlepiej termistor lub PTC czy NTC bo np PT100 są drogie.
    Skonfiguruj go tak, aby pracował jako regulator chłodzenia.
    Twoje założenia są takie:
    - przy 85° załącza pompkę wodna
    - wyłącza ją przy 60°

Aby spełnić te wymagania należy w regulatorze ustawić odpowiednią histerezę tzn. ma ona w twoim przypadku wynosić 12,5
    Punkt zadziałania będzie wynosił 72,5.°

Pozdrawiam
  • NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.
  • Level 17  
    Ogólnie chodzi mi o jak najdłuższy czas pracy na Ups dlatego z tąd się wziął mój pomysł z przerywana praca pompy, w co mam zainstalowane czujniki które załanczja pompe przy 50st. Masz może jaki inny pomysł.Ups dużej mocy kosztuje.
  • Level 33  
    Czy chcesz koniecznie wykorzystać tego UPS-a czy chcesz sobie zrobić przetwornicę np 200W?
  • Level 17  
    tak chce go wykozystac bo i tak stoi, wiec mozna zniego cos zrobic.
  • Level 12  
    A co to znaczy że wywala Ci zabezpieczenie? Napisz dokładnie o co chodzi. Pozdrawiam.
  • Level 10  
    Odnośnie "wywalania" miałem podobny problem, w momencie powrotu napięcia wszystkie urządzenia elektroniczne włączały się i dawały duża szpile (skok prądu) - rozwiązanie:
    - większy bezpiecznik,
    - nie podłączać ups-a do różnicowo prądowego gniazda,
    - nie wiem czy ten upsik to ma, ale można sprawdzić: ustawić włączenie ups-a po pojawieniu się napięcia z opóźnieniem kilku sekundowym.

Zwierz