Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

telefunken Palcolor F531C ICC11

darpololk 05 Nov 2006 10:51 1141 4
Tespol
    darpololk
    Level 13  
    telefunken Palcolor F531C ICC11 -- witam mam telefunkena na tym chassis czy można od kogoś dostać kody błędów? diodka mruga cztery razy po samoczynnym wyłączeniu się odbiornka. można włączyć z powrotem po całkowitym odłączeniu zasilania zazwyczaj telewizor startuje bez problemów i gra do wyłączenia, ale bywa że po chwili od włączenia wyłączy się i mruga. nie ma reguły i druga sprawa u góry wyskakuje jaśniejszy pasek lekko zniekształcony wszystko w nim widać tyle że ma jaśniejszy kolor, jego wysokość jest zmienna,lekkie stuknięcie w telewizor pomaga :)
    pozdrawiam
  • Tespol
  • Tespol
    darpololk
    Level 13  
    to prawda z paskiem sam sobie pomogłem w którymś momencie przelutowałem płytę cewki i problem paska ustąpił, natomiast nadal problem jest z włączeniem się telewizora, dostałem poradę by odłączyć diodę dl23 to z obwodu zabezpieczenia o ile się nie mylę napięcia odchylania pionowego, sprobuję je pomierzyć ale mam tylko miernik bez oscyloskopu więc nie wiem czy to opanuję
    darpololk
    Level 13  
    niestety wymana elek wymienianych jako mające związek z tą usterką nie pomogła, będę musiał z ciekawości przetestować wymianę wsadu pamięci, ewentualnie wymienię jeszcze elki w zasilaczu, n razie pat, postawiłem u siebie inny telewizor a ten czeka na wenę twórczą