Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Ardo WD800L silnik nie pracuje

05 Lis 2006 11:17 1959 12
  • Poziom 13  
    Nie pracuje silnik główy.Pralka pobiera wodę, wylewa , programator cały czas pracuje normalnie.Wymieniłem już moduł uszkodzona była ścieżka i rezystor 6,2kΩ. Po wymianie to samo.Znalazłem przerwę na cewce tachometra,która zasilana jest właśnie z modułu.Czy to moze być przyczyną braku obrotów silnika,czy można wymienić samą cewkę, czy też cały silnik.
  • Poziom 18  
    Przed wymianą silnika możesz go przecież sprawdzić.Nie wiem dokładnie jaki tam idzie silnik ale z tego co sie oriętuje to jest to silnik indukcyjny komutatorowy i spokojnie możesz mu podać zewnętrzne napiecie230v.Przed taką próbą należy zdjąć najlepiej pasek ponieważ silnik ruszy na pełnych obrotach.Możesz też sprawdzić ten silnik bez napięcia miernikiem uniwersalnym lub zwykłym omomierzem,czy uzwojenia są całe i czy są przejścia pomiędzy wycinkami poszczegulnymi komutatora.Jeśli byłby to spalony silnik to napewno było by to czuć zaraz po awari.sprawdż też czy nie zawiesiła sie któraś szczotka a może sie zużyła? Powodzenia.
  • Poziom 32  
    Sprawdź zabezpieczenie termiczne które znajduje się w silniku przy jego uszkodzeniu napiecie nie będzie się podawać na uzwojenia silnika . Przy uszkodzeniu cewki pralka wchodzi na pełne obroty czy to na praniu czy na wirowaniu. Pozdrawiam.
  • Poziom 13  
    Silnik jest bez szczotkowy, uzwojenia silnika są dobre,nie wiem gdzie szukać tego zabezpieczenia termicznego. Co do tezy,że "przy uszkodzeniu cewki silnik ruszyłby na pełnych obrotach" mierzyłem miernikiem obwód cewki się nie zamyka,a silnik pzy włączeniu tylko minibalnie drgnął. A czy same cewki są do kupienia
  • Specjalista AGD
    A co z kondensatorem rozruchowym.
  • Poziom 32  
    Takie cewki możesz dostać tylko w serwisie Ardo z demontażu bo oddzielnie raczej nie są do dostania.Powodzenia.
  • Poziom 18  
    ale bez cewki powinny być maksymalne obroty na silniku
  • Poziom 18  
    jeśli jest to silnik klatkowy(bez szczotek i komutatora) to musi być gdzieś kondensator rozruchowy i tam trzeba szukać przyczyny na początek.Szukaj kondensatora on powinien mieć wartość ok.16mikro i jakieś400v,niesposób go nie zauważyć bo jest dosyć pokaźny i znajduje sie w okolicy silnika.
  • Poziom 13  
    Sprawdziłem kondensator jest dobry, stwierdziłem że do kostki z instalacji pralki i modułu przychodzą tylko fazy bak jest "O".
  • Poziom 18  
    przełącz odwrotnie wtyczkę wtedy będziesz miał odwrotnie będzie miał 0 a brak będzie fazy będzie ci łatwiej szukać .Jeśli niemasz możliwości przełączenia(bolec uziemienia) skożystaj z przedłużacza.
  • Poziom 13  
    Podłączyłem silnik na "krótko" i to z kondensatorem 16mikro choć oryginalny ma 25.Silnik pracuje na obrotach prania i wirowania.Moduł kupiłem nowy więc powinien być dobry.Pozostaje tylko załatwić samą cewkę tachometra i całość sklecić do kupy.Myślę że po po tym całość będzie działać.O efektach napiszę.
    Pozdrawiam wszystkich.
  • Poziom 13  
    Zdobyłem używaną cewkę .Po zainstalowaniu działanie prawidłowe,dziękuję wszystkim za rady i pomoc zamykam temat.
    Pozdrawiam wszystkich.