Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

touran 2004r.Wymiana deski-problem

aaaalpejczyk 05 Nov 2006 14:32 8701 7
    aaaalpejczyk
    Level 11  
    Musze zdemontować deske rozdzielcza w touranie, ale nie bardzo wiem jak sie do tego zabrac aby nic nie pouryawć.Ma może ktos jakiś obrazek przedstawiający gdzie co i jak??
    Jacek79
    Level 37  
    co u ciebie oznacza deska rozdzielcza??
    1 zestaw wskażników
    2 kokpit
    3 skrzynka bezpieczników
    aaaalpejczyk
    Level 11  
    To oczywiście kokpit.
    Jacek79
    Level 37  
    procedura taka jak w wszystkich samochodach które rozbiera się pierwszy raz
    zaczynasz od ściągniecia kierownicy, zestawu wskaźników, osłon dolnych po obu stronach , konsoli centralnej, i szukania elementów mocujących które należy poodkrecać.
    deska zacznie sie nam troche ruszać i w tem sposób znajdziemy gdzie mośe być jeszcze przykrecona
    wszystko spokojnie i powoli - tak zawsze ja robie i życze tobie powodzenia
    Kaszpir77
    Level 21  
    Witam!
    Jeżeli kokpit jest montowany tak samo jak w bliźniaczym nowym Caddy to jest instalowany w całości i kompletny tzn. razem ze wskaźnikami, nagrzewnicą, wspomaganiem hamulców, kolumną kierwoniczą, wiązkami i wszystkimi innymi pierdołami. Teraz śruby: na pewno 2 wewnątrz, po każdej stronie, nisko przy słupku oraz ok. 10-12 śrub kręconych od strony komory silnika. W Caddy kokpit jest wklejany do ściany grodziowej tak, że odkręcenie śrub nie spowoduje, że cokolwiek zacznie się ruszać.
    Pozdro
    aaaalpejczyk
    Level 11  
    zazady generalnie znam.Mam do wielu aut schemat mocowanietzn gdzie jaka spinka itd, a nie mam do tourana który robię.To jest prawie nowa furka i szkoda by cos urwać.Wiec dzieki za informację ale jednak mam nadzieje że ktos ma taki schemacik.

Dodano po 19 [minuty]:

Kaszpir77 wrote:
    Witam!
    Jeżeli kokpit jest montowany tak samo jak w bliźniaczym nowym Caddy to jest instalowany w całości i kompletny tzn. razem ze wskaźnikami, nagrzewnicą, wspomaganiem hamulców, kolumną kierwoniczą, wiązkami i wszystkimi innymi pierdołami. Teraz śruby: na pewno 2 wewnątrz, po każdej stronie, nisko przy słupku oraz ok. 10-12 śrub kręconych od strony komory silnika. W Caddy kokpit jest wklejany do ściany grodziowej tak, że odkręcenie śrub nie spowoduje, że cokolwiek zacznie się ruszać.
    pozdrawiam

Czy rozbierałes taką deskę w cady?Więc jak jest wklejany jak to ustrojstwo zdemontować?
    Kaszpir77
    Level 21  
    [/quote]
    Czy rozbierałes taką deskę w cady?Więc jak jest wklejany jak to ustrojstwo zdemontować?[/quote]
    Nie, nie rozbierałem :) Pracuję w VW Poznań i mam okazję obserwować proces składania kokpitu oraz montażu go w samochodzie. Wiem, że na poprawkach (już po zjechaniu z linii montażowej) czasem wadliwy kokpit jest demontowany i da się to zrobić. Jeżeli chcesz to mogę jutro podpytać jak to robią, jak "ciężkiego" sprzętu trzeba użyć i jak bardzo muszą wtedy wybebeszyć samochód.
    Pozdrawiam
    aaaalpejczyk
    Level 11  
    oczywiście , jeśli nie robi to Tobie problemu.Znalazłem system mocowania w golfie 5.Mam nadzieje ze jest podobny, no i jeszcze zostaje naprawić tą deskę po wystrzale poduszki albo zakupić inną.