Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie polecacie głośniki? Czym powiększyć otwory?

on5 05 Lis 2006 15:04 1301 6
  • #1 05 Lis 2006 15:04
    on5
    Poziom 2  

Chce wymienic glosniki w kolumnach od wiezy .W tych kolumnach sa zamontowane jakies małe głosniki o srednicy 13cm. Chce sobie je wymienic na jakies lepsze ktore bedą mialy mocniejszy dzwiek i ładniej i glosniej graly.Do wiezy mam podpiety przez wejscie sluchawkowe zestaw 2,1 wiec razem ze ze wzmacniaczem w subuferze mysle ze da rade podlaczyc jakies lepsze głosniki Jakie polecacie w cenie do 130zł za pare ?? I jeszcze bede musial powiekszyc otwory w tych kolumnach tak zeby zamontowac nowe Czym to najlepiej zrobic?

0 6
  • #2 05 Lis 2006 15:48
    Tremolo
    Poziom 43  

Tonsil 13/50 ? 12/35 12/40 Będą pewnie głosniejsze od oryginałów. - oczywiscie tyle omów co oryginały. ARN 130 - ale też epwnie ciche.

Tonsil to sensowne glośniki o tej średnicy, mające jeszcze trochę dolu.

najlepiej jakbyś sie znał dobrze na zwrotnicach przy wymianie glosnika.

tak czy inaczej nawet za 13cm można nieźle zapłacić: http://www.akkus.com.pl/index.php?grupa=gl_szczegoly&firma=audax&model=AM130G0&lang=pl&dh=dt

po za tym powiedz co to za wieża: powinieneś dostać ostrzezenie, za brak konkretów...

0
  • #3 05 Lis 2006 16:34
    oleczek1988
    Poziom 21  

a ja sadze z to nie ma sensu bo raczej lepszego dzwieku z tego nie bedzie nie zaleznie jakiej to beda marki glosniki. W wiezy zostalo wszytko wyliczone wiec nic raczej nie spodziewaj sie Hi-Endu

0
  • #4 05 Lis 2006 17:03
    Hefajstos
    Poziom 35  

Tylko pamiętaj, że jak podłączysz je do tego zestawu 2.1, to będą grały pasmem od ok. 150...300Hz w górę.

W ogóle mam wrażenie, że najlepiej byś wyszedł jakbyś zbudował sobie koluny na tamtych tonsilach albo kupił jakieś używki za 150zł para (Braun, RFT, Tonsil, Isophon, itp - poszukaj na allegro). I oczywiście wtedy należało by je podłączyć do wieży zamiast wieżowych kolumn. A zestaw 2.1 przyda się gdzie indziej.

--
    pozdrawiam
    Hefi

0
  • #5 05 Lis 2006 20:18
    on5
    Poziom 2  

Wydaje mi sie ze do takiego zestawu moge podlaczyc lepsze głosniki i napewno bedzie efekt widoczny.Nie moge grac sama wieza z glosnikami standardowymi 3ohm 10W bo dzwiek uzyskany z tych glosnikow mnie nie zadowala A jak mam teraz podlaczony subufer od zestawu 2,1(gdzie tez jest wbudowany wzmacniacz) i do tego subufera mam podlaczone kolumny od wiezy. Wszystko gra w miare ladnie gdy podgłaszam do polowy pozniej juz glosniki charszcza.Wiec gdybym zastapil te glosniki innymi to napewno dalo by sie grac glosniej z czystszym dzwiekiem Tylko jakie glosniki w niskiej cenie?? Moga byc najlepiej 16'' bo podobno glosniki z mniejsza srednica nie maja basu

0
  • #6 05 Lis 2006 21:09
    Caleb_
    Poziom 33  

kup jakies gdsy albo gd z allegro, ale efekt nie bedzie powalajacy. zeby uzyskac pelne pasmo potrzeba co najmniej dwoch glosnikow i odpowiedniej do tego obudowy, a nie byle plastikowa obudowa...

0
  • #7 06 Lis 2006 14:36
    Hefajstos
    Poziom 35  

Nie subufer, tylko subwoofer (od sub i woofer).

Myślę, że charczy wzmacniacz w tym zestawie 2.1. 16" głośniki nie istnieją.

Poza tym do 12" czy 15" potrzeba dobrego wzmacniacza.

I nie prawda, że mniejsze nie mają basu, idź do sklepu "audiofilskiego" i posłucha dobrych 13cm, zobaczysz jaki potrafią mieć bas.

--
    pozdrawiam
    Hefi

0
  Szukaj w 5mln produktów