Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[sprawozdnanie]Przebieg prądu stałego i zmiennego,Oscyloskop

axel_pl 05 Nov 2006 15:23 5648 6
    axel_pl
    Level 10  
    Witam
    Na jutro potrzebuje mieć skończone sprawozdanie zostało mi tylko narysować przebieg stałego prądu i zmiennego i zalety i wady pomiarów oscyloskopem. Bardzo proszę o szybką pomoc bo to już na jutro jest mi potrzebne :cry: Narysowałem przebieg prądu stałego. Nie wiem czy on jest dobrze bo nie uczyli nas rysować. Nawet nie wiem czy te osie są dobrze narysowane czy gdzieś na którejś osi trzeba jakieś jednostki zaznaczyć czy coś. W tym przebiegu Wzmocnienie napięcia kanału ,czyli Y = 1V/DIV ,a odchylenie linii ,czyli h = 7,2 DIV. Jak to zaznaczyć ? i czy jak jest kilka pomiarów różnych przebiegów to rysować to na jednym rysunku czy robić kilka?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Helpful post
    Arnold_S.
    Level 26  
    Oscyloskopy nie mają kwadratowych ekranów, tylko w większości 10x8cm. Działka = 1cm.
    Oto przykład sygnałów przemiennych(sinus i prostokąt):
    Oscyloskopy są przeważnie jedno lub dwukanałowe, co umożliwia obserwowanie 2 różnych przebiegów na raz(tyle samo możesz więc narysować na rysunku - więcej nie).

Jak chcesz zobaczyć więcej przykładów(zdjęć działającego oscyloskopu), to zajrzyj tu:
    http://tiny.pl/r1wl

P.S.
    A po co zakładasz nowy temat? Nie mogłeś kontynuować starego?
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic616255.html
    Poczytaj go jeszcze raz(odpowiedzi jakie tam dostałeś).
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
    axel_pl
    Level 10  
    ale chodzi mi o to ,że mam kilka pomiarów, 6 różnych to powinienem rysować każdy na osobnym rysunku ? Dobra 10 x 8 ale jak zaznaczyć np na tam tym rysunku to Y i odchylenie linii które wynosi 1 działke? jakieś jednostki musze narysować na osiach ? a o od 0 do 100% narysować ?
  • Helpful post
    Arnold_S.
    Level 26  
    Rysujesz tak, jak było mierzone!
    Oglądałeś jeden przebieg = narysuj jeden.
    Oglądałeś dwa na raz = widocznie był powód aby obserwować dwa na raz = rysujesz dwa na raz.

Rysunek, to ma być "fotografia" tego co oglądałeś.

CZYTAJ POPRZEDNI TEMAT!
    axel_pl
    Level 10  
    ok czyli nie musze już np no nie wiem na matmie w funkcjach kwadratowych podpisywać nic ?
  • Helpful post
    Arnold_S.
    Level 26  
    Kurde, oczywiście, że musisz!
    Czytałeś leniu swój własny temat(ten wczorajszy)? :roll:

Oto przykład wydruku z oscyloskopu cyfrowego(z wyjściem na drukarkę):
    Jak widzisz jest legenda z boku rysunku(stałe osi poziomej i pionowej).
    Dobrze, jeśli rysunek będzie mieć tytuł albo tutaj wystarczy sam podpis(tuż pod rysunkiem piszesz np. rys.1. Sinusoida - tak jak jest w książkach, gdzie każdy rysunek ma swą numerację i krótki opis).
    axel_pl
    Level 10  
    czytałem ten poprzedni temat napisałeś o współczynnikach X (ms/div) i Y (V/DIV) to zrozumiałem ,ale dalej nie mam pojęcia jak zaznaczyć odchylenie linii

Dodano po 1 [minuty]:

A ok już rozumiem. Narysuje sam i legende i będzie cacy. Dziękuje