Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chciałbym zbudować subwoofer.

05 Lis 2006 16:10 1163 5
  • Poziom 17  
    Nosze sie, z zamiarem zbudowania subwoofera aktywnego. Prosiłbym o pomoc w doborze glosnika, oraz w obliczeniu obudowy. Probowalem cos liczyc w Winisd Pro wg. poradnika z elektrody, ale chyba brak mi zaplecza naukowego : (. Niestety nie bede mial zbyt wiele funduszy, takze prosze o podsuniecie, mi jakiegos glosnika do 60 zl. Nie musi byc wielkiej mocy. Chcialbym go zasilic pojedynczym TDA2030A, TDA2040 lub czyms podobnej mocy. Zalezy mi na tym, aby dawal miekki bas.
  • PCBway
  • PCBway
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Jak tanio i tej mocy to LW800 w 25l bassreflex i już. Będzie mięciutko choć może niezbyt głośno. A z końcówek mocy to dałbym TDA2052. Zrobiłem kiedyś coś takiego i do spokojnego oglądania filmów w bloku wystarczy - i tak można sąsiadów wkurzyć... W załączniku schemat i dokumentacja w Protelu łącznie z płytką drukowaną.
  • Poziom 17  
    Czy jest mozliwosc uciecia pasma, na poziomie plytki wzmacniacza? Bo zabawa w zwrotnice, jest chyba troche kosztowna?
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Można dorzucić zwrotnicę aktywną, kosztuje pare groszy a schematów wszędzie pełno. Ja zresztą niedługo też będę robił przedwzmacniacz do suba więc jak tylko skończę to umieszczę na swojej stronie http://szkoper.w.interia.pl
  • Poziom 36  
    Shanleaf napisał:
    Czy jest mozliwosc uciecia pasma, na poziomie plytki wzmacniacza? Bo zabawa w zwrotnice, jest chyba troche kosztowna?

Jest taki układ pod nazwą "filtr do subwoofera", najprostszy tego typu układ składa się z kondensatora i rezystora.