Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Webasto Thermo Top Z/C - D w miejsce THermo Top E??

macgar 05 Nov 2006 18:05 7966 3
 • #1
  macgar
  Level 1  
  Witam.

  Mam pytanie. Zdiagnozowano u mnie awarię żarnika/czujnika płomienia w agregacie THermo Top E (BENZYNA). Mam okazję kupić cały agregat, ale jest to THermo Top Z/C - D (nie wiem szczerze mówiąc, czy jest rozbudowany o funkcję ogrzewania wstępnego, czy jest to tylko dogrzewacz...). Koleś twierdzi że mogę to zamontować w miejsce "E" bez żadnych przeróbek i pomimo tego że to Webasto do Dieseli, to będzie chodzić na benzynie....

  Czy to wszystko prawda?


  POzdrawiam

  Dodano po 6 [minuty]:

  Jeszcze jedno pytanko. Czy Thermo Top C (benzyna) można bez żadnych przeróbek wsadzić w miejsce THermo Top E (również benzyna) ?
 • #2
  domex32
  Moderator of Cars
  Wiesz Nie jestem orłem z ogrzewan webasto, ale na pewno nie mozna przełozyc ogrzewania z diesla do benzyny i na pewno nie bedzie ono działac poprawnie z różnic jakie sa np w temp zapłony benzyny i oleju napędowego czy nawet temperatury spalania... Wydaje mi sie ze to na pewno nie bedzie działac.
  Quote:

  Jeszcze jedno pytanko. Czy Thermo Top C (benzyna) można bez żadnych przeróbek wsadzić w miejsce THermo Top E (również benzyna) ?
  Co do tej przeróbki to jesli wszystkie podłączenia itp będą pasowac to powinno zadziałac. Pozdrawiam... Poprawcie mnie jeśli sie myle zeby człowieka w błąd nie wprowadzić :D
 • #3
  stomat
  Level 37  
  Ale czy TermoTop C nie jest sterowane magistralą CAN ? Jeśli tak to na pewno nie będzie nawet pasować - ma inne wtyczki. Czy możesz dokładnie obejrzeć oferowany Ci towar i porównać ze swoim ?
  Bardzo prawdopodobne natomiast jest, że pasować będzie sam sztyft żarowy, chociaż też trzeba by to sprawdzić. Od benzynowego do innego benzynowego będzie pasował, ale od ropniaka do benzyny może nie pasować.
 • #4
  CommonRail
  Level 27  
  Thermo top c były sterowane i analogowo i z CAN.
  Webasto na ropę nigdy nie będzie działać z benzyną. Musisz wymienić na takie samo.