Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz warsztatowy - problem z elementami

pidpawel 05 Lis 2006 19:00 1043 4
  • #1 05 Lis 2006 19:00
    pidpawel
    Red. Komputery FAQ

Witam!
    Chciałem sprawić sobie jakiś amatorski zasilacz warsztatowy, lecz po wizycie w sklepie postanowiłem sam coś podziałać. Dowiedziałem się, że w sumie mi wyjdzie wszystko ok 200 zł(prawda to ?). Za samo trafo zapłacę ok 70zł, za układ (do samodzielnego montażu) 100zł + osprzęt 50zł.
    Mój plan jest taki:
    I - przeszukałem dom w poszukiwaniu transformatora - mam jeden 12v nie wiem ile Amper, o oznaczeniu: tc-27 (może ktoś podać mi jego parametry?) oraz szczątki zasilacza komputerowego. Który będzie lepszy?
    II - czy koniecznie trzeba montować amperomierz i woltomierz? Za amperomierz to ok 12zł, za woltomierz 30zł (analogowe). Może coś cyfrowego np. na jakimś mikrokontrolerze?
    III - czy znacie jakiś sprawdzony układ godny zmontowania, czy lepiej kupić kit?

Jako parametry to chciałbym, aby miał przynajmniej jeden obwód, napięcia od 0,5 do 12V, oraz wydajność do 3A.

Wszelkie komentarze mile widziane.

PS Mogę dać zdjęcia tego co mam... proszę o odzew na ten temat...

0 4
  • #2 05 Lis 2006 19:09
    pol102
    VIP Zasłużony dla elektroda

napisz co masz, a jak się okaże że to mniej więcej wystarcza to ci napisze. Swoją drogą gdzieś w tym dziale widziałem temat odnośnie wykorzystania zasilacza komputerowego :wink:

0
  • #3 05 Lis 2006 19:19
    pidpawel
    Red. Komputery FAQ

Mam jak już mówiłem transformator : tc-27 i ts10/018A oraz szczątki tego zasilacza... zostało wszystko oprócz kondensatorów :twisted: już gdzieś zaadaptowane :D .
    Nie mogę znaleźć informacji na temat pierwszego trafa.... jest ono ciężkie, i bycze :D ... Gdzieś pisali, że na ruskim google coś znajdę, ale 3 strony, z których nic nie wynika to zbyt mało :(

0
  • #4 05 Lis 2006 19:58
    jarokx
    Poziom 15  

Popatrz na Allego -mozna za 150 zl kupic nowy z wyświetlaczami .Fakt że tylko do 2A ,ale ladne.Chyba ze chodzi Ci o przyjemnosć wykonania samemu...

Dodano po 3 [minuty]:

A tu masz numer przykladowej aukcji 138932303.Pozdrawiam.

0
  • #5 05 Lis 2006 20:06
    pidpawel
    Red. Komputery FAQ

Sorry, ale jeśli już to wolałbym z jakiegoś sklepu internetowego.... allegro boję się jak ognia :D

ps a tak właściwie to ile jest wart taki zasilacz laboratoryjny, a ile kit?

0