Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pikanie buzzera podczas grania

05 Lis 2006 19:22 1247 3
  • Poziom 16  
    Witam. Moj sprzet to: plyta glowna gigabyte ga8pe800 rs proc pentim 4 2,4GHz 18x133 pamieci 512 elixir 400Mhz i karta dzwiekowa CREATIVE SB Audigy SE OEM 7.1 EAX. Procka mam podkreconego do 2,8Ghz czyli fsb do 155 i gdy jak gram to slychac pikniecia buzzera. czasem sa one one przez chile a czesem cyklicznie co sekunde pika. jak gre wylacze to jest ok. Zmniejszyłem teraz czestotliwosc taktowania i problem zniknąl. Pci oryginalnie jest 66Mhz a po podkreceniu to kolo 75 dokladnie nie pamietam. Da sie cos z tym zrobic zeby procek chodził z predkoscia 2,8Ghz i nie pikał glosniczek?? prosze o odpowiedz
  • Spec od komputerów
    Sprawdź w biosie jak są ustawiony alarm temperatury.Odkurz komputer.Usprawnij cyrkulację powietrza w obudowie.
  • Poziom 13  
    O ile nie pomoże to co napisał tronic1

to sprubuj wyłączyć "Zaawansowane usługi tekstowe".

Piknięcia mogą być spowodowane przytrzymaniem lub częstym i szybkim naciskaniem np. klawisza <SHIFT>
    (dość często używanego w grach ;) ).
  • Poziom 16  
    Witam. Przepraszam ze umieściłem ten post zamiast pomyślec... w biosie mialem ustawione warning alarms na wysokie temp i do tego zapomnialem ostatnio przeczyscic radiator od proca a robie to dosc czesto. Powodem pikania byly te warnings alarm bo temp dochodzila do granicznych ustawien. po wylaczeniu warningow i wyczyszczenieu radiatora wszystko ucichło jak reka odjał. Pozdrawiam temat zamykam