Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer Yamaha sw-p201 podłączyć do klasycznej wieży stere

pofol 05 Lis 2006 19:40 10247 9
  • #1 05 Lis 2006 19:40
    pofol
    Poziom 9  

Witam . mam wieżę stereo Siemens-składanka-podpięcie na cztery głośniki , doradżcie jak podpiąć do niej subwoofer Yamaha sw-p201 ( na zdjęciu ).Subwoofer Yamaha sw-p201 podłączyć do klasycznej wieży stere

0 9
  • #2 05 Lis 2006 23:26
    takero
    Poziom 31  

widze żę sub ma wejście wysokopoziomowe - sprężynki na dole foty - podłączasz je równolegle do głośników przednich i tyle :)

0
  • #3 06 Lis 2006 00:03
    Tajoka
    Poziom 20  

Obawiam się, że nie ma tak łatwo. Po podłączeniu srównolegle do głośników z wieży zmniejszy się wypadkowa rezystancja obciążająca wzmacniacz wieży. Co może doprowadzić do spalenia końcówki mocy. Jeżeli ten subwoofer jest aktywny to po co obciążać wieżę? Najlepiej gdyby miała ona wyjście liniowe o małym poziomie sygnału. Po prostu wtyk RCA. Jeżeli takiego nie ma to można pobrać sygnał z wyjść głośnikowych poprzez rezystor (wartość dobrać doświadczalnie, przypuszczam, ze coś koło 4,7kohm). Taki sygnał z wieży należy podpiąć pod RCA w subie. Powodzenia!!

0
  • #4 06 Lis 2006 09:26
    pofol
    Poziom 9  

Dziękuję za zainteresowanie tematem . Pod który wtyk RCA w subie podpiąć sygnał zwieży?( sub jest aktywny ).Wysyłam lepszą fotkę suba i wieży.Subwoofer Yamaha sw-p201 podłączyć do klasycznej wieży stereSubwoofer Yamaha sw-p201 podłączyć do klasycznej wieży stereSubwoofer Yamaha sw-p201 podłączyć do klasycznej wieży stere

0
  • #5 06 Lis 2006 09:32
    hefid
    VIP Zasłużony dla elektroda

Post był raportowany.
    Przeniosłem z: Nagłośnienie Domowe

0
  • #6 06 Lis 2006 20:00
    wiezlak
    Poziom 35  

Sytuacja jest prosta - subwoofer jest aktywny i masz właściwie 2 możliwości.
    1) Podpiąć subwoofer pod wyjście niskopoziomowe we wzmacniaczu (np. Tape 1 Out L i R). Głośność subwoofera będziesz musiał regulować całkowicie osobno.
    2) Podpiąć subwoofer pod zaciski głośników wzmacniacza (tzw. połączenie wysokopoziomowe). Tu jest jeszcze taka możliwość - możesz podłączyć równolegle z kolumnami (wpinająć razem do tych samych zacisków we wzmacniaczu) lub wpinając sam subwoofer a kolumny do zacisków wyjścia niskopoziomowego z subwoofera. Różnica będzie taka, że podłączając kolumny przez subwoofer będą odfiltrowane najniższe częstotliwości (musiał byś dla pewności sprawdzić w instrukcji), które weźmie na siebie subwoofer - w ten sposób kolumny będą mogły wytrzymać większą moc, niż dotychczas i nie będzie się nakładać pasmo niskich tonów kolumn i subwoofera. Dużą zaletą podłączenia pod wyjście niskopoziomowe jest to, że ustawiasz na subwooferze poziom głośności względem kolumn i regulujesz całość za pomocą wzmacniacza (odpada każdorazowe grzebanie przy subie przy podgłaśnianiu/przyciszaniu).

0
  • #7 07 Lis 2006 09:01
    pofol
    Poziom 9  

--------------------------------------------------------------------------------
    DZIĘKUJĘ . WIELE MI TO WYJAŚNIA A WRACAJĄC DO TEMATU (DUŻE LITERY TO MOJE PYTANIA ) :
    Sytuacja jest prosta - subwoofer jest aktywny i masz właściwie 2 możliwości.
    1) Podpiąć subwoofer (KTÓRE WTYKI W SUBWOOFERZE ? ) pod wyjście niskopoziomowe we wzmacniaczu (np. Tape 1 Out L i R). Głośność subwoofera będziesz musiał regulować całkowicie osobno.
    2) Podpiąć subwoofer (KTÓRE WTYKI W SUBWOOFERZE ) pod zaciski głośników wzmacniacza (tzw. połączenie wysokopoziomowe). CZY KOŃCÓWKA MOCY JEST TU BESPIECZNA ?Tu jest jeszcze taka możliwość - możesz podłączyć równolegle z kolumnami (wpinająć razem do tych samych zacisków we wzmacniaczu) SĄ DWIE PARY ZACISKÓW WE WZMACNIACZU CZYLI PODPINAJĄC RÓWNOLEGLE MÓGŁBYM DO JEDNEJ PARY WPIĄĆ GŁOŚNIKI A DO DRUGIEJ SUBWOOFER ?lub wpinając sam subwoofer a kolumny do zacisków wyjścia niskopoziomowego z subwoofera. ( CZYLI INPUT2 R I MONO L ??? )Różnica będzie taka, że podłączając kolumny przez subwoofer będą odfiltrowane najniższe częstotliwości (musiał byś dla pewności sprawdzić w instrukcji), które weźmie na siebie subwoofer - w ten sposób kolumny będą mogły wytrzymać większą moc, niż dotychczas i nie będzie się nakładać pasmo niskich tonów kolumn i subwoofera. Dużą zaletą podłączenia pod wyjście niskopoziomowe jest to, że ustawiasz na subwooferze poziom głośności względem kolumn i regulujesz całość za pomocą wzmacniacza (odpada każdorazowe grzebanie przy subie przy podgłaśnianiu/przyciszaniu).
    DZIĘKUJĘ I PROSZĘ O ODPOWIEDZ .

0
  • Pomocny post
    #8 07 Lis 2006 09:34
    wiezlak
    Poziom 35  

Łopatologicznie to będzie tak:
    1) "Tape 1 out" L i R ze wzmacniacza do "Input 2" L i R w subwooferze kablami 2xRCA-2xRCA (cinch).
    2) Kablami głośnikowymi łączysz zaciski A wzmacniacza z kolumnami i równolegle do zacisków "Input 1" w subwooferze, lub jeśli chcesz kolumny do zacisków A a subwoofer do zacisków B. Inna wersja to podpiąć z zacisków A wzmacniacza zaciski "Input 1" subwoofera a kolumny głośnikowe pod "Output to speakers" w subwooferze - wtedy regulujesz głośność subwoofera również wzmacniaczem stereo. Końcówka mocy wzmacniacza stereo jest bezpieczna przy takich podłączeniach, gdyż układy subwoofera sprowadzają sygnał wysokopoziomowy do niskiego poziomu - czyli ten sygnał nie napędza bezpośrednio głośnika subwoofera.

pofol napisał:
    lub wpinając sam subwoofer a kolumny do zacisków wyjścia niskopoziomowego z subwoofera. ( CZYLI INPUT2 R I MONO L ??? ) .
    Tu popełniłem błąd - miałem oczywiście na myśli zaciski wyjścia wysokopoziomowego - przepraszam za przejężyczenie.

0
  • Pomocny post
    #9 07 Lis 2006 09:34
    patrykdud
    Poziom 22  

Co do bezpieczeństwa to wszystko jest przystosowane żeby działać tak jak opisał Wiezlak.

Podłącz:

1.Wzmaczniacz TAPE OUT I lub II lub LINE OUT oba kanały L i P do wejścia INPUT 2 suba przez CHINCH
    - wada brak regulacji głośności wszystkich elementów (jak podgłaszasz/zciszasz wzmacniacz musisz też suba jak pisał Wiezlak),
    -zaleta- tani kabel

2.Kable z wyjścia głośnikowego wieży SPEAKER, oba kanały L i P (najlepiej te które są frontami) podłączasz do zacisków sprężynowych suba INPUT 1 FROM AMPLIFIER a głośniki które były podłączone do wieży podłączasz do suba OUTPUT TO SPEAKERS
    - wada droższe kable,
    -zaleta- wszystko działa jakby było jednym urządzeniem tylko musisz wstępnie ustawić głośność suba żeby pasowało do reszty

Prościej chyba nie da się wyjaśnić

Widzę że wstrzeliliśmy się z kol Wiezlakiem z odpowiedzią :-D

0
  • #10 07 Lis 2006 20:27
    pofol
    Poziom 9  

Panowie teraz mam jak na tacy . dziękuję bardzo , niegniewajcie się za łopatologię ale niechciałem czegoś sp---szyć , idę podłanczać .

0