Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta muzyczna z spdif. Możliwość połączenia komputera z amplitunerem.

06 Lis 2006 00:56 1416 6
  • Poziom 11  
    witam . potrzbuje pomocy na temat kart myzycnych z spdif , a mianowicie chodzi mi tu o mozliwosc połączenie przez powyższe łącze komputera z amplitunerem pioniera vsx516 . z tego co czytałem na forach creative okazuje sie byc pewnego rodzju oszustem:cry: stosujac jakies własne standardy wyjsc cyfrowych w swoich kartach włąśnie taka jedna posiadam , i niestety skazany jestem na dziwek stereo przez wtyk digital . prosze o pomoc
  • Poziom 39  
    Wzmacniacz ma wejście cyfrowe (ten który znalazłem na aukcji internetowej miał 2 koncentryczne i 1 optyczne), więc jeśli karta dźwiękowa ma wyjście SPDiF - nie widze przeszkód.
    Nie napisałeś jaką masz kartę dźwiękową (Creativ-e robi sporo modeli), więc trudno cokolwiek więcej powiedzieć. Wiem, że w kartach audigy wyjście cyfrowe jest w postaci małego jacka (a nie wtyku RCA jak w amplitunerze). Problem polega jedynie na tym, że kabel trzeba przerobić lub wykonać samodzielnie (mój amplituner jest podłączony z komputerem kablem antenowym :P ).
    Napisz na czym polega oszustwo o którym pisałeś.
  • Poziom 11  
    wiec mam karte sb live 5.1 digital .
    oszustwo polega na tym iz sygnał cyfrowy przekazywany ostatnim (pomaranczowym ) złączem jest przekazwany za pomoca 2 albo 3 styków juz nie pamietam co sprawia ze przesłanie sygnału cyfrowego jest mozliwe tylko na głosniki creative. podłanczajac spdif-a mam tylko dwie linie (masa + sygnał) tak jak i w amplitunerze . w kazadym badz razie na amplituner dostaje tylko stereo co mnie wogóle nie satysfakjonuje. i to włąśnie jest mój problem .

pzegladajac neta znalazłem takiego dziwolaga i jest to jak mi sie wydaje dobrze wyposazona karta w przystepnej cenie.

http://www.tre.pl/index.php?docid=abctowar&id=42948

Dodano po 56 [sekundy]:

albo http://www.sklep.intak.pl/index.php?mod=przedmiot&id=15647

Dodano po 29 [sekundy]:

albo http://www.sklep.intak.pl/index.php?mod=przedmiot&id=15647
  • Poziom 39  
    Cytat:

oszustwo polega na tym iz sygnał cyfrowy przekazywany ostatnim (pomaranczowym ) złączem jest przekazwany za pomoca 2 albo 3 styków juz nie pamietam co sprawia ze przesłanie sygnału cyfrowego jest mozliwe tylko na głosniki creative.

A dlaczego?
    Czy wg Ciebie karta "widzi" czy podłączasz głośniki creative, czy może chcesz ją oszukać i podłączyć jakieś inne?
    Do przesyłania sygnału cyfrowego używane są dwa przewody - sygnał i masa.

Cytat:

podłanczajac spdif-a mam tylko dwie linie (masa + sygnał) tak jak i w amplitunerze . w kazadym badz razie na amplituner dostaje tylko stereo co mnie wogóle nie satysfakjonuje. i to włąśnie jest mój problem .

Amplituner dostaje to, co ustawisz w ustawieniach karty. Dźwięk jest przesyłany cyfrowo - więc tymi dwoma przewodami przesyłasz sygnał z wszystkich 6-ciu kanałów, który później jest dekodowany w wzmacniaczu.
    Zauważ że np. pliki mp3 są nagrane w STEREO. Nie oczekuj więc że nagle w jakiś czarodziejski sposób zrobi się z tego 5.1.

Wydaje mi się że jesteś w błędzie
    Tutaj ktoś zrobił dokładnie jak pisze.
  • Poziom 11  
    nie bardzo to miałęm na mysli , tu chodzi o wysłanie dzwieku 6 kanałowego na amplituner , nie jakiegos zakodowanego w ac3 tylko czystego cyfrowego 5.1 co jak sie doczytałem nie jest mozliwe na creativach live . gdzies o tym czytałem . zamieszcze linka jak znajde. mam prawidłowo podpiety napęd przed spdif in i w czasie filmu w 5.1 działaja tylko fronty. muzyke w wersji wielokanałowej (dts audio) tez nie potrafi prawidłowo przesłać. :( podobno te karty tak maja , i dlatego napisałem o małym oszustwie creative .
  • Poziom 11  
    Witam. Kolega tiger ma rację z karty dźwiękowej poprzez cyfrowe gniazdo wychodzą trzy sygnały cyfrowe,pierwszy to lewy i prawy front, drugi to tyły, a trzeci to głośnik centralny.Uruchamiając test głośników z Creativa
    ( z zaznaczoną opcją" digital only") i przekładając w odpowiedni sposób kabelki można usłyszeć wszystkie pięć głośników.Niestety nie można połączyć ze sobą tych trzech cyfrowych wyjść razem bo wtedy nic nie słychać. Potrzebny by był jakiś cyfrowy sumator wyjść.